Jaką gwarancje wybierają Klienci?

Gwarancje na auta używane spotykają się w Polsce z coraz większym zainteresowaniem. Aż 30% Klientów poszukuje auta osobowego z gwarancją a prawie 10% nie wyobraża sobie kupić auta bez gwarancji. Ogólna tendencja na rynku jest taka, że Klienci wybierają częściej gwarancję o szerszym zakresie ochrony. Widać to na przykładzie 4 standarowych gwarancji:

 • Classsic - podstawowa Gwarancja, która obejmuje silnik i skrzynię biegów. Przeznaczona jest do starszych modeli.
 • Premium -  obejmuje usterki mechaczne w aucie oraz auto zastępcze.
 • Grand - dostępna u najlepszych Partnerów oraz przy rozszerzeniu Gwarancji na infolinii GetHelp.pl pod numerem 515 110 120. Obejmuje zakresem 100% uszkodzeń mechanicznych auta. 
 • Master - dostępna na auta do 7 lat. W jej zakres wchodzi 100% uszkodzeń mechanicznych i elektronicznych. 

W ostatnim czasie widać wyraźne zmiany w zachowaniu Klientów, którzy dokunują zakupu auta osobowego. Wynika to z faktu, że Klienci są bardziej świadomi, a auta są coraz lepiej wyposażone. Ponad 60% Klientów wybiera właśnie Premium. Widoczny jest natomiast spadek atywacji podstawowej gwarancji Classic. Od początku 2022 zauważalny jest podowojony wzrost Gwarancji Grand. Dwukrotnie większą popularnością cieszy się Gwarancja Master, 

 Jaką gwarancje wybierają Klienci?

Zakres Gwarancji Premium:

Zakres Gwarancji PREMIUM

Gwarancja Premium swoim zakresem obejmuje również zestaw CLASSIC który posiada:

Zakres Gwarancji CLASSIC

Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje co wchodzi w skład konkretnego podzespołu zapraszamy do artykułu Podzespoły

 

Statystyki GetHelp.pl pokazują, że Gwarancja Premium jest najczęściej wybieraną Gwarancją na auta używane. Możną ją aktywować nawet na okres 24 miesięcy.


Jak rozszerzyć Gwarancję?

Gwarancja Premium na auto używane swoim zakresem obejmuje 79% awarii mechanicznych samochodu. Nie ma ona w swoim zakresie takich elementów jak np. układ paliwowy, wydechowy czy kierowniczy. Te elementy wchodzą w zakres Gwarancji Grand., która jest dostępna u najlepszych Partnerów.

W terminie 3 dni od zakupu pojazdu Klienci mają możliwość rozszerzenia aktualnej Gwarancji o:

 • Wyższy pakiet (dodatkowe podzespoły)
 • Dłuższy czas trwania
 • Większe limity

Wszystkie niezbędne szczegóły dostępne są na naszej infolinii 515 110 120
Więcej o rozszerzeniach Gwarancji można znaleźć TUTAJ

 

Wyłączenia i limity:

Oczywistym jest to, że każda Gwarancja nie tylko ta na samochody posiada wyłączenia. GetHelp.pl ma jedynie 5 ogólnych wyłączeń:

 • Uszkodzenia powstałe przed zakupem samochodu
 • Uszkodzenia powstałe na skutek kolizji drogowych lub sił wyższych
 • Awarie na skutek niewłaściwej eksploatacji pojazdu (np. jazda bez oleju w silniku)
 • Części będące elementami eksploatacyjnymi (np. rozrząd)
 • Czynności dodatkowe (np. czyszczenie, strojenie, diagnoza)

Więcej informacji na temat wyłączeń (dokładny ich zakres oraz szczegółowy opis) znajduje się w artykule Wyłączenia Gwarancji

W ramach pakietu Premium obowiązuje limit 10 000 km liczonych od momentu zakupu pojazdu. Kwota dostępna na jednorazową naprawę to od 2000 do 4000 PLN, a suma gwarancyjna dostępna przez cały okres trwania Gwarancji sięga aż 15 000 PLN.

Powyższy przykład odnosi się do standardowej wersji Gwarancji Premium na okres 12 miesięcy. 

 

Cena:

Cena Gwarancji ustalana jest indywidualnie w zależności od potrzeb Klienta. Więcej na ten temat piszemy tutaj: Czemu nie podajemy cen Gwarancji

 

Gwarancje GetHelp.pl to jasne i przejrzyste zasady

Sprawdź opinię o nas na Google i Facebook i przekonaj się, że nasze Gwarancję rzeczywiście działają!

 

Dodatkowe korzyści dla Partnera:

 • Całodobowa obsługa – sprzedaż samochodów to nie praca w urzędzie. Spora część klientów przychodzi kupić auto po godzinie 17 lub w weekendy. Po co w takim razie współpracować z firmą, która nie jest dyspozycyjna co najmniej w takich samych godzinach jak nasz biznes. W GetHelp.pl jesteśmy gotowi pomóc Wam oraz waszym klientom 24/7. Nie straszne nam weekendy oraz dni świąteczne. Możesz być pewny, że nigdy nie zostaniesz pozostawiony bez opieki i pomocy.

 • Umowa bez opłat – chcąc nawiązać współpracę z firmą zewnętrzną naturalne jest to, że nie jesteś w stanie przewidzieć czy dany produkt spotka się z zainteresowaniem kupujących. Co za tym idzie nie jesteś w stanie zadeklarować ile produktów/usług sprzedasz w danym okresie. Dlatego właśnie podpisując umowę z GetHelpl.pl nie musisz się martwić o powyższe ponieważ nie mamy żadnych stałych opłat ani kar umownych. Gwarancje to dodatek do Twojego biznesu, który ma pomóc a nie narażać Cię na dodatkowe koszty.
   
 • Ochrona prawna – tego, że klienci są coraz bardziej wymagający i roszczeniowi nie trzeba chyba nikogo uświadamiać. Musisz pamiętać, że sprzedając samochody używane, kupujący ma prawo do 24 miesięcy rękojmi, która odpowiada za wszystkie wady ukryte i prawne jakie ma samochód. Dodatkowo to po Twojej stronie jako sprzedawcy jest obowiązek udowodnienia, że owej wady nie było. Klientowi przysługuje przez okres aż 12 miesięcy prawo do „domniemania wady”.W przypadku wystąpienia usterki po zakupie klient może zgłosić się do sprzedawcy lub gwaranta. Co za tym idzie sprzedając pojazd z Gwarancją GetHelp.pl masz zapewniony spokój, że klient zawsze będzie zadowolony a Ty możesz się zając swoim biznesem.

 

Współpracujesz:

 • Największa firma Gwarancyjna – ponad 2500 partnerów, 1125 warsztatów, 1254 holowników oraz 1013 aut zastępczych. Z nami nikt nie zostaniesz bez pomocy.
   
 • Najlepiej oceniana firma Gwarancyjna – ocena 4,9 w 5 stopniowej skali mówi jedno – TO DZIAŁA. GetHelp.pl nie boi się ocen ze strony dealerów oraz klientów, ponieważ jesteśmy pewni, że robimy wszystko aby zarówno jedni jak i drudzy byli zadowoleni. Ponad 400 ocen na Google i ponad 200 na Facebooku dowodzi, że warto z nami współpracować.
   
 • Pewny partner – dużo prościej  jest oferować klientowi produkt, który jest od największej i najlepszej firmy ze swojej branży. GetHelp.pl stawia na jakość, nie tylko współpracy z dealerami ale również satysfakcji klientów. Każde zgłoszenie awarii rozpatrujemy indywidualnie a zasady jakie mamy są jasne i przejrzyste. A to są rzeczy w biznesie bardzo istotne.
   

Sprawdź również:

☞ Gwarancja Grand
☞ Czy inne Gwarancje to potrafią?
☞ Jakie są korzyści ze współpracy z GetHelp.pl?

Podziel się