Jak wygląda sprzedaż aut używanych w 2022 roku?

Rynek motoryzacji w ostatnim czasie został mocno wystawiony na próbę. Pandemia Koronawirusa przewartościowała wiele spraw, część Sprzedawców aut używanych zmuszonych była zawiesić swoją działalność. Obecna agresja Rosji na Ukrainę, również doprowadziła do nowego spojrzenia na dotychczasowe plany. Jest to niespodziewana sytuacja na rynku samochodów.  

Jak pokazują statystyki SAMAR Instytutu Badań Rynku Motoryzacji – liczba sprowadzanych samochodów do Polski w lutym 2022 była najniższa od 7 lat. Zarejestrowano w Polsce 64 235 sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, co oznacza spadek na przestrzeni roku o 9,9%. Zdecydowaną większość-dokładnie 58 209 sztuk - stanowiły samochody osobowe (90,6%), a pozostałą część-samochody dostawcze (6 026 szt.) Łączny import po dwóch miesiącach wynosi 125 297 szt. i jest niższy od ubiegłorocznego o 8,4%. Statystyki SAMAR dokładnie pokazują coraz niższe zainteresowanie silnikami wysokoprężnymi. Samochody z napędem Diesla w najnowszym imporcie aut osobowych stanowią 41,6%. 

Ranking TOP10 najczęściej sprowadzanych marek w 2022 roku

W 2021 roku w naszym kraju zarejestrowano łącznie 939 906 samochodów pochodzących z importu, czyli o 10,8% więcej niż w 2020 roku. Wiązało się to, ze sprzedażą samochodów używanych. Mimo rosnących cen samochodów osobowych, spowodowanych diametralnym wzrostem euro i kosztów prowadzenia firmy samochody ciągle się sprzedają. Podwyższenie cen, nie będzie przeszkodą dla osób, które są zdecydowane na zakup. Wybiorą oni starszy model, ale w tej samej półce cenowej. Co się z tym wiąże? Coraz więcej kierowców stawia na bezpieczny wybór. Auto Świat-Narodowy Auto Test-oto głos 70 000 polskich kierowców potwierdził, że 6% Klientów kupuje auto dzięki darmowej Gwarancji, która chroni na wypadek awarii samochodu. Dodatkowo, aż 31% Klientów poszukuje auta używanego z Gwarancją. 

Źródło:
1-2. Auto Świat Nr 52-53 (1320) - 27 grudnia 2021- Narodowy Auto Test - oto głos 70 000 polskich kierowców.

3. Dane własne GetHelp.pl za okres styczeń-luty 2022.


Gwarancje GetHelp.pl są najczęściej wybieranymi Gwarancjami spośród innych firm. Przekonuje o tym fakt, że ponad 56% Klientów dokonuje rozszerzenia Gwarancji do pakietu Grand. Według badań, aż 52% samochodów używanych w pierwszym roku użytkowania odwiedzi warsztat. Średni koszt naprawy używanego samochodu oszacowany jest na 1909 PLN. Ile może kosztować wizyta u mechanika Twojego Klienta? Kilka, a może kilkanaście tysięcy? Zależy jaką gwarancję dasz Klientowi i jaką będzie miał usterkę.

Gwarancja Grand obejmuje 100% uszkodzeń mechanicznych. Poniżej zakres Grand:
 Gwarancja Master jest rozszerzeniem Gwarancji Grand i obejmuję dodatkowo:

 Więcej o tych Gwarancjach piszemu tutaj:
 Gwarancja Grand - aż 30 000 pln na naprawy Twojego samochodu 
► Gwarancja Master - żadna awaria jej nie straszna


GetHelp.pl jest największą firmą Gwarancyjną w Polsce, która działa od 2016 roku. Zaufało nam już 6500 Partnerów, obsługujemy ponad 10 000 awarii rocznie, pozwoliło to na zbudowanie wiarygodności marki.  Dzięki Gwarancji GetHelp.pl zyskuje nie tylko Klient, ale również Sprzedawca. Sprzedając pojazd z Gwarancją GetHelp.pl masz zapewniony spokój, że Klient zawsze będzie zadowolony, a Ty możesz się zająć swoim biznesem. 
 

Dlaczego warto współpracować z GetHelp.pl?

 Największa firma Gwarancyjna – ponad 6500 Partnerów w tym 3185 Dealerów, 1125 warsztatów, 1254 holowników oraz 1013 aut zastępczych. Z nami nikt nie zostanie bez pomocy.

 Najlepiej oceniana firma Gwarancyjna – ocena 4,9 w 5-stopniowej skali mówi jedno – TO DZIAŁA. GetHelp.pl nie boi się ocen ze strony Dealerów oraz Klientów, ponieważ jesteśmy pewni, że robimy wszystko, aby zarówno jedni jak i drudzy byli zadowoleni. Ponad 1153 ocen na Google i ponad 540 na Facebooku dowodzi, że warto z nami współpracować. Ocena 4,9 jest dowodem tego, że nasze Gwarancje działają, a zarówno klienci jak i partnerzy są zadowoleni z jakości, którą oferujemy. 

 Pewny Partner – dużo prościej  jest oferować klientowi produkt, który jest od największej i najlepszej firmy ze swojej branży. GetHelp.pl stawia na jakość, nie tylko we współpracy z Dealerami, ale również satysfakcji Klientów. Każde zgłoszenie awarii rozpatrujemy indywidualnie, a zasady, jakie mamy są jasne i przejrzyste.
Sam zobacz, jak działa GetHelp.pl - KLIK.

 Po więcej opinii wejdz TUTAJ.
 

Co zapewniamy w ramach Gwarancji?

Całodobowa obsługa –  współpraca z GetHelp.pl to nie tylko darmowe materiały reklamowe, nagrody, to przede wszystkim całodobowa obsługa. Dzięki aplikacji mobilnej iHelp® Klient nigdy nie zostanie z problem sam, nie wykona do Ciebie telefonu w środku nocy z prośbą o holowanie auta. To my zajmiemy się awarią auta niezależnie, w jakim miejscu w Polsce się Klient znajduje i niezależnie od pory dnia. A jeśli nie wierzysz, że jesteśmy właśnie dla Was, to pobierz darmową aplikację i sam sprawdź jak to działa.   

Umowa bez opłat – chcąc, nawiązać współpracę z firmą zewnętrzną naturalne jest to, że nie jesteś w stanie przewidzieć czy dany produkt spotka się z zainteresowaniem kupujących. Co za tym idzie, nie jesteś w stanie zadeklarować ile produktów/usług sprzedasz w danym okresie. Dlatego właśnie podpisując umowę z GetHelpl.pl nie musisz się martwić o powyższe, ponieważ nie mamy żadnych stałych opłat ani kar umownych. Oferta firmy współpracującej powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego sprzedawcy i uwzględniać jego wyjątkowe potrzeby. W GetHelp.pl dla Klientów dostępnych jest kilkanaście różnych Gwarancji, które spełniają różne potrzeby sprzedawców i ich Klientów. Naturalne jest to, że innej gwarancji potrzebuje właściciel kilkunastoletniej Toyoty Yaris, innej kilkuletniego Passata a jeszcze innej naładowanego elektroniką Mercedesa.
 

Ochrona prawna – o tym, że Klienci są coraz bardziej wymagający i roszczeniowi nie trzeba chyba nikogo uświadamiać. Musisz pamiętać, że sprzedając samochody używane, kupujący ma prawo do 24 miesięcy rękojmi, która odpowiada za wszystkie wady ukryte i prawne, jakie ma samochód. Dodatkowo to po Twojej stronie jako sprzedawcy jest obowiązek udowodnienia, że owej wady nie było. Klientowi przysługuje przez okres aż 12 miesięcy prawo do „domniemania wady”. 

Materiały reklamowe - to przyciąga uwagę Klienta 

Dzięki GetHelp.pl zyskują nie tylko Klienci, którzy otrzymują pomoc w razie nagłej awarii, ale również Sprzedawcy. Dla każdego Partnera przygotowane są różnorodne sposoby na wyróżnienie się od konkurencji, co wiąże się ze zwiększeniem sprzedaży. Zaczynając od oznakowania placu banerami reklamowymi, słupkami na ogrodzenie czy roll-up.  Poprzez materiały dla Klientów, takie jak wizytówki czy teczki firmowe. Kończąc na rzeczach związanych ze sprzedażą samochodu, czyli dywanikach, tablicach suchościeralnych czy zawieszkach do kluczyków. Zapewnienie sobie wszystkich tych rzeczy wiąże się z dużymi kosztami. Dzięki GetHelp.pl możesz mieć to wszystko zupełnie ZA DARMO. Każdy materiał będzie oczywiście z Twoją indywidualną grafiką stworzoną przez nas specjalnie dla Ciebie.  

 

 

 Najpopularniejszy materiał reklamowy – ulotki i banery  

Papierowe ulotki absolutnie nie tracą na wartości, szczególnie dla Klientów, którzy nie znają się dobrze na technologiach czy takich, którzy chcą mieć natychmiastowe informacje, zgromadzone w jednym miejscu. Wzięcie ulotki do ręki jest dużo szybsze niż pobranie i nauczenie się danej aplikacji. Treść na papierze jest dużo łatwiej przyswajana przez nas. Następnym argumentem jest kontakt bezpośredni z ulotką i banerem.  Potencjalny Klient bardziej docenia to, czego może dotknąć, poznać fakturę, zobaczyć na żywo, poczuć. Ulotkę łatwo można przekazać znajomemu czy zachować ją i mieć w pogotowiu. W GetHelp.pl każdy sprzedawca ma możliwość posiadania swoich indywidualnych ulotek. Może na nich znaleźć się Twoje logo wraz z danymi teleadresowymi. 

Dzięki banerom reklamowym Sprzedawca przestaje być incognito, co wpływa na jego rozpoznawalność na rynku motoryzacji. Co więcej, baner stanowi dużą powierzchnię reklamową, zazwyczaj jest to kilka metrów. Odbiorcy widzą go z oddali, co daje szerokie możliwości zadruku i reklamy.  

Rabat cenowy?
Mamy lepsze rozwiązanie-Gwarancja na której zyskujesz

Rabat cenowy, który dajesz Klientowi to bezpowrotnie stracone pieniądze. Za każdym razem, gdy Ty sprzedasz samochód z Gwarancją, oszczędzasz na reklamacjach Klientów z tytułu rękojmi i zyskujesz całodobową obsługę.

Gwarancja to spokój Twój oraz Klienta.

Dzięki sprzedaży auta z Gwarancją zyskujesz punkty, które zamieniasz na nagrody. Nic Cię to nie kosztuje. Punkty za aktywowaną Gwarancję gromadzą się na Twoim koncie, dając Ci dostęp do coraz lepszych nagród. 


Wyróżnij swoje ogłoszenie i zdobądź nowych Klientów

Kluczem dobrego ogłoszenia jest przyciągnięcie wzroku Klienta tak, aby na moment zatrzymał się na naszej ofercie. Wiele serwisów oferuje własne dodatkowe opcje wyróżnienia. Dzięki nim nasze ogłoszenie pojawia się na samej górze. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zawsze opcja płatna a koszt wacha się w przedziale 5 - 90 PLN. Dodatkowo przy wystawianiu popularnego modelu samochodu nasze wyróżnienie „ginie" wśród wszystkich innych. 

W związku z tym dobrą alternatywą jest wyróżnienie ogłoszenia „wklejkami" oferowanymi przez GetHelp.pl. Taka metoda nie dość, że jest darmowa to jeszcze pozwala w znaczący sposób odróżnić od konkurencji. Nie chodzi tylko o aspekt wizualny. Na każdej wklejce jest informacja, że samochód posiada Gwarancję GetHelp.pl, a to już samo w sobie zwiększa zainteresowanie. Pamiętajmy, że 31% Klientów poszukuje samochodu z Gwarancją. Więcej o wklejkach w ogłoszeniu czytaj TUTAJ.  

 

Jedno jest pewne, prowadzenie własnego biznesu to ciągła walka o pozyskanie Klienta.  
Dzięki współpracy z GetHelp.pl masz możliwość zwiększyć swoją sprzedaż o dodatkowe 30%

 

Podziel się