Jak sprzedawać samochody w czasie koronawirusa?

Obecna sytuacja jest trudna i niecodzienna. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Pamiętajmy jednak, że to nie dotyczy tylko naszego biznesu. Wszyscy zmagamy się z tymi samymi problemami. Paradoksalnie jednak, to właśnie teraz jest najlepsza szansa na to, aby wyprzedzić innych już na starcie.


Od pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce minęły dwa miesiące. Ten czas spowodował bardzo duże spowolnienie gospodarcze i zmusił wiele firm do reorganizacji a nawet do wstrzymania sprzedaży. Polacy nie myśleli o kupnie samochodu a bardziej o „zamrażaniu” swoich funduszy. W związku z tym telefonów od potencjalnych klientów było mniej… dużo mniej. Co prawda sytuacja w naszym kraju nadal zmienia się dynamicznie, ale tak jak wszyscy mówili powoli uczymy się żyć w nowej rzeczywistości z koronawirusem mimo, że do końca epidemii może być jeszcze daleko. Jeśli ostatnie dwa miesiące poświęciłeś na przygotowanie się do wznowienia sprzedaży to bardzo dobrze. Jeśli jednak tego nie zrobiłeś to TERAZ jest ostatni moment, aby nie zostać w tyle.

 

Nie warto narzekać i myśleć negatywnie

Najłatwiej jest oczywiście narzekać na to, że masz pecha, nic nie idzie, nikt nie dzwoni i jedyne co możesz zrobić to zamknąć biznes lub obniżyć ceny. Obie te metody jednak do niczego nie prowadzą. Negatywne myślenie jest błędnym kołem i tylko pogłębia Twój negatywny nastrój. Było źle i nie ma co tego ukrywać. Oczywiście, że przez ostatnie dwa miesiące sprzedawałeś mniej i może nawet musiałeś dołożyć do interesu. Ale najgorsze już jest za nami. Trzeba wrócić do nowej rzeczywistości, mimo, że innej. Niektórzy prognozowali, że ten zastój będzie trwał do końca roku, ale powiedzmy sobie szczerze to były 2 miesiące. TYLKO DWA MIESIĄCE. Pomyśl, ile na przestrzeni ostatnich lat zdarzył się słabszy miesiąc, w którym po prostu wyszedłeś na minus, a pomimo tego nadal prowadzisz biznes. Koronawirus mimo, że nadal panuje to był to tylko gorszy okres dokładnie taki jakich przeżyłeś już wiele.  Nawet gdy nie było koronawirusa to jeden miesiąc był lepszy, a drugi gorszy… po prostu. Klienci nadal potrzebują kupić używany samochód, po prostu tę decyzję odłożyli w czasie.  Dałeś radę, tak jak poprzednio i podczas następnego gorszego czasu również dasz rade.

 

Zyskaj przewagę nad konkurencją

Teraz trzeba sobie jasno powiedzieć, konkurencja też zmagała się z tym samym problemem i również sprzedawała mniej aut. Teraz jednak wszystko zaczyna się na nowo. „Wyścig” zaraz ponownie wystartuje i to od Ciebie zależy, czy zaczniesz tak jak inni z linii startu czy będziesz miał nad nimi przewagę. Najłatwiej jest to zrobić poprzez poszerzenie grupy potencjalnych klientów do której możesz dotrzeć. Już co trzeci klient poszukuje samochodu z dodatkową Gwarancją. Jeśli chcesz aby zainteresowali się Twoją ofertą to właśnie TERAZ jest najlepszy moment aby zacząć współpracę. GetHelp.pl jako największa firma gwarancyjna w Polsce współpracuje już z ponad 2500 partnerów oraz posiada najwyższe oceny w serwisie Google i Facebook. To dowodzi, że nasze Gwarancje działają a Tobie zapewniają spokój i bezpieczeństwo na wypadek ewentualnych awarii sprzedanych samochodów. Dodatkowo jest to dobra metoda dodatkowego zarobku oraz zyskania większej ilości klientów.

Zobacz co o Gwarancjach GetHelp.pl sądzi jeden z naszych partnerów „Nietypowy handlarz”.

 

Darmowe wyróżnienie Twoich ogłoszeń

Niezależnie od tego czy przez cały ten czas wystawiałeś ogłoszenia, czy robisz to masowo teraz warto pomyśleć o tym co zrobić, aby to właśnie Twoje najbardziej zainteresowały kupujących. Oczywiście możesz postawić na promocję ogłoszeń przez serwis, na którym wystawiasz pojazdy, ale jest to zawsze opcja płatna i to sporo, zwłaszcza jak pomnożysz tę cenę przez ilość ogłoszeń, które planujesz opublikować. Lepszą i tańszą (bo darmową) metodą jest użycie wklejek. Znacząco wyróżniają one Twój samochód w porównaniu do innych pojazdów. Sam proces dodania wklejki do swojego zdjęcia jest bardzo proste i wymaga poświęcenia mniej niż minuty czasu. Więcej na temat wklejek przeczytasz w naszym wpisie Inni za to płacą, a Ty masz to za darmo. Zobacz różnicę w widoczności ogłoszenia bez wklejek oraz z wklejkami GetHelp.pl

 

Opisy, które interesują klientów

Jak już klient wejdzie na Twoje ogłoszenie dzięki darmowemu wyróżnieniu się poprzez wklejki to warto, aby opis był również odpowiedni. Nie zapomnij dodać informacji o Gwarancjach, które oferujesz do pojazdu. Zwiększa to u kupującego poczucie bezpieczeństwa w stosunku do auta i profesjonalizmu w stosunku do Ciebie i Twojej firmy.

Jeśli zależy Ci na dopasowanym i ciekawym opisie do Twoich ogłoszeń, ale nie jesteś w tym specjalistą to jeszcze nic straconego. Wystarczy, że skontaktujesz się ze swoim opiekunem w GetHelp.pl i powiesz, że potrzebujesz takiego opisu. Nasz dział marketingu do Ciebie zadzwoni, ustali co dla Ciebie jest istotne i czym się wyróżniasz na tle innych i przygotuje dla Ciebie spersonalizowane opisy całkowicie ZA DARMO.

Każdego dnia mamy już coraz ładniejszą pogodę, która nie tylko zachęca ludzi do wychodzenia na zewnątrz, ale również dużo lepiej prezentuje się na zdjęciach. Może warto pomyśleć, aby zaktualizować zdjęcia Twoich samochodów na takie, które są w obecnej wiosnenno – letniej aurze. Klienci to naprawdę docenią.  Naprawdę.

 

Zyskaj na koronawirusie jeszcze więcej

Paradoksalnie przestój w biznesie czasami naprawdę jest potrzebny i nawet możemy sobie z tego nie zdawać sprawy. Weryfikuje on kto traktuje sprzedaż samochodów poważnie i wie, że czasem zdarza się gorszy okres i jest w stanie go przetrwać a kto nie podchodzi do biznesu poważnie.

GetHelp.pl w obecnym czasie skupia się na tym, aby wszystkim partnerom, a jest ich już ponad 2500 dopasować oferty jeszcze lepiej do ich potrzeb. Dodatkowo właśnie teraz gdy wszystko powoli wraca do normy wprowadzamy dodatkowy pakiet – Gwarancję Grand dla najlepszych sprzedawców, którzy chcą mieć unikatową ofertę. Więcej informacji o ofercie Grand pod numerem telefonu 736 300 707 a także w naszym artykule Aż 30 000 pln na naprawy Twojego samochodu.

Cały czas wydajemy również DARMOWE samochody zastępcze dla naszych partnerów. Ostatnia nowa pula cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Więcej o samochodach zastępczych możecie przeczytać we wpisie Jak dostać samochód zastępczy od GetHelp.pl.

Teraz to Ty decydujesz, z której pozycji wystartujesz. Jeśli jeszcze nie posiadasz Gwarancji GetHelp.pl to nie wahaj się. Zadzwoń do nas pod numer 736 300 707 a wszystko Ci wyjaśnimy. Nic nie ryzykujesz a możesz tylko zyskać.

.

Więcej o naszych Gwarancjach przeczytasz w artykule Zdobycie nowych klientów jeszcze nigdy nie było tak proste

☞ Jak zarobić na koszty prowadząc auto handel w czasach koronawirusa?
☞ 31% klientów masz na wyciągnięcie ręki
☞ Niezależnie co sprzedajesz mamy na to Gwarancje

Podziel się