Jakie wyposażenie auta używanego cenimy?

Jakie wyposażenie cenimy? Czym kierują się Polacy przy wyborze samochodu używanego? Jakie auto używane kupić?  Liczy się marka samochodu, wiek a może sama cena? Dla innych kierowców ważny jest stan techniczny auta lub zaufany Sprzedawca? Czy auto jest powypadkowe? Jedno jest pewne, wymarzony samochód musi posiadać odpowiednie wyposażenie. Nowoczesny design auta przyciąga uwagę kupującego i poprawia komfort jazdy. A jakie wyposażenie auta używanego Polacy cenią najbardziej?  
Auto Świat przeprowadził ankietę, która dokładnie pokazuje, że lubimy wygodę i komfort jazdy.  

Oto procentowy wykaz jak odpowiadali respondenci narodowego auto testu.  

Ponad połowa z nas ceni klimatyzację automatyczną i elektryczne szyby, to właśnie te udogodnienia bez których nie możemy się obejść. Elektryka w autach wzięła górę - czujniki parkowania, tempomat, regulacja lusterek światła led to z pewnością elementy, które ułatwiają jazdę, poprawiają widoczność. A każdy szybko przyzwyczaja się do dobrego, więc ten wybór nas nie dziwi. Uwagę powinniśmy zwrócić na elektryka w aucie, która nie jest bezawaryjna. Naprawa jednego elementu wiążę się nie raz z demontażem całej deski rozdzielczej a to już generuje koszty naprawy. Możemy jednak zaoszczędzić na dodatkowych naprawa i kupić auto używane z Gwarancją GetHelp.pl - Pakiet Master.  

Bez jakich elementów Polacy nie wyobrażają sobie auta?

Jako udogodnienie bez którego Polacy nie wyobrażają sobie auta ponownie jest automatyczna klimatyzacja. Zaskakujące jest, że ponad 30% ankietowanych odpowiada, że automatyczna skrzynia biegów to element, który decyduje o zakupie auta. Przy zakupie auta używanego z automatyczną skrzynią biegów powinniśmy liczyć się, że do szczególnie drogich w naprawie należą skrzynie typu DSG, Multitronic oraz Power Shift. W ich przypadku często są to kwoty sięgające 10 tysięcy złotych lub więcej. Średni koszt naprawy: 3920 pln. Więcej o najczęstrzych naprawach czytaj TUTAJ. 

Jedno jest pewne, kolejny samochód, który kupimy chcemy, aby był lepiej wyposażony. Potwierdzają to wyższe statystki w drugim diagramie. Polacy lubią bezpieczną, wygodną jazdę i tutaj niezbędna jest Gwarancja GetHelp.pl, dzięki której zyskujesz całodobową obsługę na wypadek awarii.

Więcej o Gwarancji GetHelp.pl zobacz tutaj:  
Jak sprawdzić historię pojazdu? 
☞ Zacznijmy od początku... Czym jest gwarancja?
Aż 7 % aut wymaga holowania w ciągu 1 miesiąca od zakupu! 

 

Źródło Auto Świat www. auto-swiat. pl, Narodowy Auto Test 2021  

 

Podziel się