Czego oczekuje Klient Jutra, czyli jak sprzedawać szybciej?

Jak sprzedawać samochody? Co należy zrobić, aby sprzedawać auta jeszcze szybciej?
Pięć rzeczy, których oczekuje Nowoczesny Klient.
  • Szybka, sprawna komunikacja
  • Bezpieczny zakup pod względem prawnym
  • Bezpieczny zakup pod względem technicznym
  • wygoda -  wszystko w jednym miejscu
  • Kompleksowa obsługa posprzedażowa – gwarancja
Czasy się zmieniają i Klient oczekuje odpowiedzi coraz szybciej. Ta tendencja tylko się nasila. Społeczeństwo, które zostało wychowane w erze komputerów i telefonów komórkowych, czyli tzw. Post - Milenialsi (pokolenie Z) jest już pełnoletnie. Ich potrzeba posiadania prawa jazdy i samochodu jest duża. Stanowią oni coraz większą grupę Klientów oraz doradzają starszym pokoleniom przy wyborze auta. Dla utrzymania mocnej pozycji na rynku ważne jest, aby sprzedawcy dostosowali się do nowych zwyczajów konsumentów. Zobaczmy więc czego w niedalekiej przyszłości będzie oczekiwał tzw. Klient jutra.
 

Klient wymaga szybkiej odpowiedzi.

W dzisiejszych czasach w erze chatbotów, automatycznych odpowiedzi, a nawet automatycznych skryptów dopasowujących odpowiedzi do zadanych pytań, każda minuta może mieć znaczenie. Coraz więcej osób zamienia kontakt telefoniczny na ten pisany. Jest to dla „Klienta jutra" wygodniejsze, prostsze i bardziej intuicyjne. Pomimo, że teraz jest najlepszy moment dla sprzedawców samochodów używanych, bo popyt przewyższa podaż, to i tak trzeba mieć na uwadze preferencje Klienta. Lepiej sprzedać samochód w 2 godziny, niż w 2 tygodnie. Dzięki temu, że odpiszemy od razu po otrzymaniu pytania i jesteśmy otwarci na różne formy kontaktu, będziemy mogli sprzedawać auta szybciej. Dodatkowo, możemy sprzedać samochód z większą marżą, ponieważ już na starcie zdobyliśmy zaufanie Klienta.

Szara strefa jest mniej atrakcyjna.

Jakiś czas temu sprzedaż pod supermarketem była na porządku dziennym. Obecnie jest to coraz rzadszy proceder. Dzieje się tak, ponieważ Klienci chcą mieć pewność tego co kupują. Nie chodzi tylko o samochód. Pewność transakcji staje się rzeczą ważniejszą. Sporadycznie Klienci akceptują takie aspekty jak sprzedaż na Niemca, zaniżanie faktury, czy próba „wyłączenia" rękojmi. Klient staje się bardziej świadomy. Co za tym idzie, sprzedawcy, którzy legalnie i uczciwie prowadzą swój biznes zyskują w oczach kupujących. Mowa tutaj zarówno o osobach prowadzących auto handel spod domu, jak i tych co mają dedykowane place. Z każdym miesiącem na popularności zyskują akcje społeczne, takie jak: autozkomisu.pl, nienaniemca.pl, które nastawione są na propagowanie dobrych i uczciwych zasad podczas procesu sprzedaży samochodu.
Wiadome jest to, że nawet bardzo doświadczony sprzedawca, czy mechanik nie jest w stanie sprawdzić każdego elementu samochodu. Przecież nikt nie będzie rozkręcał silnika, aby zobaczyć czy jest on w idealnym stanie. Co za tym idzie sprzedając auto ma się przekonanie, że jest ono dobre. Niewykluczone jednak, że po 2 miesiącach coś po prostu ulegnie awarii. Aby nie przeżywać na własnej skórze reklamacji ze strony Klienta, warto do każdego sprzedawanego samochodu aktywować Gwarancję GetHelp.pl, która chroni zarówno Klienta jak i sprzedawcę przed pokrywaniem wysokich kosztów awarii. Klient Nowoczesny przywiązuje mniejszą uwagę do każdego „szczegółu" związanego ze stanem technicznym pojazdu. Nabywcy przestają wnikliwie sprawdzać auta. Przyczyną tego stanu rzeczy nie jest lenistwo. Jest nim „rękojmia", której nie można wyłączyć. Świadomi Klienci nie czują potrzeby „rozbierania aut" przed ich zakupem w celu sprawdzenia. Myślą o jednym: ,,jeśli coś będzie się działo z autem, to wrócę z tym problemem do sprzedającego i pójdę do sądu".

Cena auta jest kluczowa.

Poza treścią kluczowa w ogłoszeniu jest cena.  Oczywiście nasze auto możemy wycenić na dowolną kwotę, ale pamiętajmy, że potencjalny klient znajdzie kilka, jak nie kilkadziesiąt podobnych ofert. Cena musi więc być adekwatna do stanu samochodu.  Podanie w ogłoszeniu wartości odpowiadającej aktualnej wycenie oznacza, że na sprzedaży samochodu najpewniej stracimy, ponieważ klient będzie chciał ją negocjować. Zamiast negocjować cenę z Klientem możemy zapewnić dodatkową ochronę jaką jest Gwarancja na auta używane GetHelp.  

Jakiego stanu technicznego pojazdu oczekuje Klient? 

Odpowiedź wydaje się na pozór oczywista ... jak najlepszego. Trzeba mieć świadomość na co nowoczesny Klient zwraca uwagę. Przede wszystkim na to, aby pojazd sprawował się lepiej, niż jego poprzedni samochód. Ludzie z nowego pokolenia dużo mniej przywiązują się do rzeczy, niż ich rodzice i mają świadomość, że używane auta nie muszą być w idealnym stanie. Nowoczesny klient po prostu szybciej zmienia swój samochód. Czasem wiąże się to z tym, że z pojazdem zaczyna się coś dziać lub nagle Klientowi podoba się inne auto.

 

Co poza samochodem warto zaoferować Klientowi?

Nowoczesny Klient chce kompleksowej obsługi. Przyjeżdża swoim obecnym samochodem i chce wyjechać nowym autem bez zastanawiania się nad szczegółami tej transakcji. Tu nie chodzi już tylko o sam proces zakupu samochodu. Klient oczekuje nie tylko profesjonalnej obsługi, ale i usług dodatkowych. Teraz, gdy zakładamy konto w banku to nie tylko po to, aby otrzymać na nie wynagrodzenie. W pakiecie dostajemy: program lojalnościowy, zwrot za zakupy w wybranych sklepach czy szybką pożyczkę. Konto w banku staje się czymś więcej. Tak samo jest przy zakupie samochodu. Nie chodzi tylko o pojazd. Liczy się wszystko. Co zatem warto zaoferować?
• Zostawienie samochodu Klienta w rozliczeniu
• Możliwość ubezpieczenia pojazdu na miejscu
• Alternatywne sposoby finansowania auta
• Dokupienie dodatkowego kompletu opon
• Gwarancje nawet na 24 miesiące w cenie samochodu
 

Gwarancja = najlepsza obsługa posprzedażowa. 

Doświadczenia nowoczesnego Klienta nie kończą się na samym procesie zakupu samochodu. Kupujący może wrócić do Ciebie po kolejne auto tylko wtedy jeśli będzie miał pozytywne doświadczenia. Nie mówimy tutaj tylko o samym procesie sprzedaży samochodu, ważna jest też obsługa posprzedażowa. Możesz to zrobić sprzedając samochód z Gwarancją Gethelp.pl. Dzięki temu, gdy zdarzy się awaria masz pewność, że zawsze pomożemy. Zapewniamy kompleksową obsługę: od aplikacji mobilnej, przez darmowe holowanie, bezgotówkowe rozliczenie z warsztatem oraz samochód zastępczy na czas naprawy. Nie ryzykuj, zadbaj o siebie i swojego Klienta, dzięki 24 miesięcznej Gwarancji GRAND
 

Podziel się