Zmiany w rękojmi od 2023 - zmiana 7 "Jak prawidłowo ocenić zgodność towaru z Umową?" 

Aby przyjąć lub odrzucić reklamację należy ocenić zgodność zareklamowanego towaru z umową. Kto może określić taką zgodność? W jaki sposób prawidłowo ocenić zgodność towaru z umową? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule. 

“Nowa rękojmia” stanowi, że przy ocenie zgodności towaru z umową należy wziąć pod uwagę wszelkie czynniki mające wpływ na sprawę - zarówno te subiektywne jak również obiektywne. 
Z jednej strony nowy przepis daje Sprzedawcom możliwość wydania subiektywnych instrukcji lub zaleceń Klientowi, które później mogą mieć wpływ na rozpatrzenie reklamacji. Z drugiej strony tworzy to niebezpieczną furtkę dla Sądów w postaci subiektywnej opinii sędziego co do zebranego materiału dowodowego.
 
Czy zmiany w rękojmi, które weszły w życie 1 stycznia 2023 roku pomogą Sprzedawcom samochodów używanych? Niestety trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie. Na szczęście Przedsiębiorcy mogą przygotować się na roszczenia Klientów. 

Kliknij w obrazek i zdobądź wiedzę z rękojmi dzięki zrozumiałemu i praktycznemu e-bookowi, a następnie sprzedawaj samochody bezpiecznie. 

Przeczytaj więcej:
-17 zmian w rękojmi w 2023 roku

- Reklama w Internecie - ile kosztuje i co zrobić, aby była skuteczna?

- Jak Klienci wykorzystują rękojmię?

 

Podziel się