Uwaga! To się psuje: pompa hamulcowa

W samochodzie jak w życiu, aby zadbać o zdrowie, trzeba udać się do lekarza. Tak samo jest z pojazdami, jeśli nie zadbamy o ich stan,  możemy doprowadzić do awarii. Dlatego nie można bagatelizować objawów, jeśli coś się dzieje z samochodem, zgłoś awarię do GetHelp.pl, a my Ci pomożemy i skierujemy do warsztatu.
Klienci GetHelp.pl często zgłaszają awarię samochodu układu hamulcowego. Możemy wyróżnić hamulce bębnowe oraz tarczowe. Pomimo różnic w budowie zasada działania hamulców jest taka sama: wytworzenie siły hamującej (siły tarcia), która przeciwdziała siłom działającym na rozpędzony pojazd – dzięki czemu pojazd się zatrzymuje. Układ hamulcowy składa się z następujących elementów (nie uwzględniając ABS):

  • Zaciski hamulcowe,
  • Tarcze hamulcowe przymocowane na stałe do piasty koła,
  • Klocki hamulcowe,
  • Sieć obwodowa,
  • Korektor rozkładu siły hamowania,
  • Pedał hamulca,
  • Pompa hamulcowa

W dniu dzisiejszym przyjrzymy się pompie hamulcowej, która jak potwierdzają opinie GetHelp.pl, ulega często awarii.

Pompa hamulcowa w układzie hamulcowym odpowiada za transport płynu hamulcowego do hamulców podczas zatrzymania samochodu. Obsługiwana jest przez dźwignię uruchamianą podczas naciskania pedału hamulca przez kierowcę. Znajduje się ona bezpośrednio za wzmacniaczem siły hamowania przymocowanym do pedału hamulca. Poprzez nacisk wywarty na dwa obwody hamulcowe płyn uruchamia tarcze, które zatrzymują klocki hamulcowe (hamulec tarczowy). Jeżeli mamy do czynienia z układem pompy hamulcowej zazwyczaj wykorzystuje się technologię pompy tłokowej. Tutaj głównym elementem  wpływającym na ciśnienie wewnątrz komory jest tłok, który porusza się w cylindrze ruchem posuwisto-zwrotnym.

Objawy awarii pompy hamulcowej:

- miękki wpadający w podłogę pedał hamulca,

- duży spadek skuteczności hamowania,

- wyciek płynu hamulcowego.

Jeżeli jakikolwiek z tych objawów pojawi się w Twoim samochodzie, niezwłocznie zgłoś awarię do GetHelp.pl a my sholujemy Twój samochód do warsztatu. Opinie GetHelp.pl potwierdzają, że 39% awarii układu hamulcowego, to pompa hamulcowa. Naprawa pompy  nie  należy do tanich, dla przykładu w Toyocie Avensis z 2008 roku w ASO koszt naprawy wynosi 6466 pln w innym warsztacie 2000 pln. Kupując samochód z gwarancja GetHelp.pl, nie musisz martwić się o koszt naprawy - my pokryjemy go za Ciebie! smiley

Zatem zamiast, martwić się czy wystąpi usterka, kup samochód u zaufanego Sprzedawcy, który  ma w swojej ofercie gwarancje GetHelp.pl Gwarancje na Auta Używane. Awarie układu hamulcowego są bardzo niebezpieczne. Warto zatem kupić samochód z gwarancją GetHelp.pl pakiet np. Premium i mieć pewność, że w razie wystąpienia usterki GetHelp.pl sholuje auto do warsztatu i pokryje koszt naprawy, który do niskich nie należy. smiley

Przeczytaj koniecznie: 

 Uwaga! To się psuje: turbosprężarka

 Uwaga! To się psuje: pompa paliwa

 Uwaga! To się psuje: uszczelka pod głowicą

Podziel się