Weekendowy handel samochodami

Weekendowy handel samochodami używanymi w Polsce kwitnie od połowy lat 90 XX wieku. Legendarne już giełdy w Poznaniu czy Słomczynie przyciągały tysiące kupujących i sprzedających. Czasy jednak ciągle się zmieniają i giełdy samochodowe zostały wyparte przez wyspecjalizowane „komisy”, które zazwyczaj mają szerszą ofertę i umożliwiają zakup samochodu 7 dni w tygodniu.

Sprzedaż w weekendy rozwijała się przez lata, ponieważ wielu pracujących Polaków właśnie dni wolne wykorzystywało na zakup wymarzonych czterech kółek. Oczywiście podaż nadążała za potrzebą i sprzedawcy samochodów byli dostępni nie tylko w weekendy, ale często również w święta i „długie weekendy” np. majowe.

W 2017 roku coś się jednak zaczęło zmieniać. Wielu sprzedawców przestało pracować w niedziele i długie weekendy ponieważ zauważyli wyraźnie mniejszą sprzedaż w tym czasie. Rok 2018 tylko potwierdził ten „trend” który pozwolił wysunąć wniosek: Polacy w niedzielę i długie weekendy odpoczywają!

Co na ten temat mówią statystyki GetHelp.pl?

W 2016 i 2017 roku sprzedaż gwarancji w niedzielę stanowiła prawie 11% wszystkich transakcji w soboty ponad 18% a pozostałe dni tygodnia 61%. W 2018 roku doszło do silnego spadku sprzedaży w niedziele 7% i wzrostu w soboty 21%. Na pozostałe dni tygodnia przypada 60% sprzedaży gwarancji. Co ciekawe tzw. Niedziele handlowe i wolne od handlu nie mają wpływu na sprzedaż samochodów z gwarancją. Bez względu na to czy Klienci mogą pójść do galerii handlowej czy nie kupują samochody używane z gwarancjami GetHelp.pl!

Wniosek jest wiec jeden. Polacy nadal kupują używane samochody w weekendy, jednak najczęściej w soboty. Niedziele i długie weekendy są coraz częściej czasem odpoczynku.

 

Przeczytaj koniecznie:

☞ Już 1000 firm w Polsce oferuje samochody używane z GWARANCJĄ GetHelp.pl !!!

☞ 7 błędów głównych przy zakupie auta używanego. Po pierwsze: nie sprawdzam od kogo kupuję

☞ Samochód tygodnia: Nissan Qashqai

Podziel się