Planujesz zakup „nowego - używanego samochodu”? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Każdy zakup niesie za sobą ryzyko, pewnego rodzaju obawy. Pozytywne emocje, które towarzyszą Ci przy transakcji często zakrywają zdroworozsądkowe myślenie. Może warto zatrzymać się na chwilę i zaczerpnąć wiedzy jak to jest w Polsce z używanymi samochodami? 

Wszystkie ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych są wyświechtane. Piękne zdjęcia, nie raz w bajkowej scenerii mają na celu przyciągnięcie Naszej uwagi. Opisy, które ukazują auto w samych superlatywach.   

Przeglądając takie oferty stajemy się podatni na wyobrażenie o idealnym, wymarzonym zakupie. Jak pokazuje praktyka to tylko złudzenie. Najgorsze co możemy zrobić to podjąć decyzje o zakupie pod wpływem emocji i zapewnień sprzedawcy, a nie chłodnej analizy.   

Podejmując decyzję o zakupie nie dopuszczasz do siebie myśli, że Twoja wymarzona „fura” może mieć jakieś wady i ulegać awariom. Grono kupujących, zasięga wiedzy na temat typowych usterek i tego na co zwrócić uwagę przy oględzinach, zakupie auta ale czy takie działanie może uchronić Cię przed ewentualnymi usterkami, które mogą wystąpić po zakupie?  

Czy standardowy schemat zakupu auta u Ciebie wygląda następująco: 

  • rozmowa z teściem, tatą, szwagrem; 
  • wiedza o usterkach, wadach wyczytana na różnego rodzaju forach; 
  • oględziny, wizyta w ASO, zakup? 

W tym momencie wydaje się, że wszystko się zgadza. Auto kupione, cieszysz się zakupem, aż nagle okazuję się, że konieczna jest wizyta w warsztacie. Mechanik wystawia paragon i cały czar prysł. Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. 

Brzmi jak koszmar, który na pewno się nie spełni. Otóż drogi czytelniku mam dla Ciebie złe informacje. Statystycznie czeka to co drugiego kupującego. 

Czy czytając fora internetowe dotarła do Ciebie informacja na temat 7 500 000 wadliwych aut marki Toyota, które koncern wyprodukował w latach 2005-2010?  

Czy wiesz, że „pancerny, bezawaryjny” Volkswagen Golf z rocznika 2005-2015 według DEKRY ma średnią awaryjność na poziomie aż 32 %? 

Według wiedzy, doświadczenia i co najważniejsze statystyk największa firma w Polsce zajmująca się realizacją Gwarancji GetHelp.pl obsługuje ponad 10 000 awarii rocznie. Stworzony raport awaryjności pojazdów na wprost pokazuje, że statystycznie 52% aut sprzedawanych w Polsce z dodatkową gwarancją ulega awarii. 

11% aut używanych ma usterkę w ciągu PIERWSZEGO MIESIĄCA od zakupu i jest ona związana przeważnie z długim czasem postoju w miejscu sprzedaży (akumulator, alternator, układ hamulcowy). Poważne awarie silnika, jego osprzętu czy skrzyni biegów pojawiają się najczęściej po 6 miesiącach eksploatacji, a średni koszt naprawy sięgał 1909 PLN. Dane dotyczą 2021 roku. Od początku roku widzimy jak cena każdej usługi wzrasta, więc 2023 rok już ukazuję zwiększone wydatki na naprawy pojazdów.  

Jeśli dotarłeś do tego momentu to mam dla Ciebie dobrą wiadomość.  

Po pierwsze już wiesz, że musisz przygotować się na dodatkowe koszty wynikające z zakupu „nowego” auta, więc może warto kupić trochę tańsze, a „zaoszczędzone” pieniądze zostawić na ewentualne naprawy.  

Po drugie przygotowałem dla Ciebie specjalną CHECK LISTE, czyli dokument, w którym pokażę Ci na co zwrócić uwagę i co sprawdzić niezależnie od tego jakie auto chcesz kupić. Lista jest uniwersalna, a dzięki niej nie zapomnisz sprawdzić istotnych elementów. Możesz ją pobrać w tym miejscu: 

POBIERZ CHECK LISTĘ 

Po trzecie uzależnij zakup auta od dodatkowej Gwarancji. GetHelp.pl to największa firma w Polsce, która zrzesza ponad 4000 Partnerów Biznesowych. Kupując samochód z Gwarancją GetHelp.pl minimalizujesz ryzyko dodatkowych kosztów dla Ciebie. Dodatkowo zyskujesz pełną obsługę, która w razie awarii zorganizuję za Ciebie cały proces obsługi awarii- holowanie, warsztat, auto zastępcze. Więcej o Gwarancji na auto używane GetHelp.pl znajdziesz TUTAJ

 Po czwarte dla każdego kto dotarł do tego momentu i uważa, że artykuł jest pomocny przygotowałem specjalną ZNIŻKĘ na zakup Gwarancji GeHelp.pl. ZNIŻKA -10% NA ZAKUP GWARANCJI

☞ Procedura zgłoszenia awarii 
☞ Podzespoły objęte Gwarancją 
☞ Jakie auto używane kupić? Które modele są najmniej awaryjne?

Podziel się