Pożary aut też się zdarzają.

Dnia 9 października 2017 roku zadzwoniła do GetHelp.pl przerażona Klientka, że zapaliło jej się auto. Jechała samochodem w Łodzi na trasie W-Z i doszło do tak nieszczęśliwego zdarzenia. Niestety auta nie udało się uratować, ale nie to jest ważne… najważniejsze, że NIKOMU NIC SIĘ NIE STAŁO. W takich przypadkach pamiętaj, że GetHelp.pl też jest z Tobą. Cokolwiek się dzieje z Twoim autem pamiętaj: NIE JESTEŚ SAM jest GetHelp.pl. W tym przypadku nie mogło dojść do naprawy, gdyż samochód  cały się spalił. Szybko zapewniliśmy Klientce holowanie a ruch na drodze został przywrócony.

Tutaj skrót jak to wyglądało:

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,22488818,pozar-w-tunelu-zapalil-sie-samochod.html

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/pozar-samochodu-na-al-mickiewicza-w-lodzi-film,4271148,artgal,t,id,tm.html

 

Skąd się biorą samozapłony aut?

Dochodzi do tego z różnych przyczyn: złe dbanie o samochód, zła naprawa samochodu czy też wady konstrukcyjne auta.  Często do samozapłonów w autach benzynowych dochodzi przez nieszczelność w układzie paliwowym. Jeżeli przewody wysokiego napięcia, które łącza się z świecami wywołają iskrę na zewnątrz układu, w momencie zapalenia silnika może dojść do pożaru.

Jeżeli myślisz, że auto podczas postoju jest bezpieczne- jesteś w  błędzie. W aucie znajduje się katalizator, który rozgrzewa się aż do 600 stopni Celsjusza. Wystarczy, że dojdzie do konfliktu z paliwem lub jego oparami i pożar „murowany”.  

Ku zaskoczeniu przy kołach też może dojść do pożaru. Układ hydrauliczno-elektryczny wspomagania kierownicy często umiejscowiony jest za nadkolami auta, które niejednokrotnie narażone są na korozję przez sól czy piach. Jeżeli uderzy w nie kamień, zostaną odsłonięte przewody, wtedy do zapalenia już niedaleka droga.

Przypadków takich  można wyliczać wiele. Pamiętajmy jednak, że nie tylko starsze auta są narażone na tego typu sytuację. Nowe auta również. Ile razy zdarzyło Ci się zostawić na całą noc ładowarkę do telefonu podłączoną? Jak często korzystasz z  CB radia? Jak wiele razy sam podłączyłeś sobie radio i głośniki? No właśnie… to też może spowodować pożar Twojego samochodu. Wystarczy małe zwarcie instalacji.

Jak można ustrzec się przed pożarami samochodów?

Ważne jest, by jeździć na kontrole swojego auta. Nie wystarczy coroczny przegląd, gdyż nikt tam nie sprawdzi eklektyki. Istotne jest sprawdzenie elektroniki w aucie. Nie zastanawiaj się więc, tylko udaj się do warsztatu, który podłączy Twoje auto pod komputer i sprawdzi  jego stan. Pamiętaj, że elementy elektroniczne również zużywają się. Taki specjalista jest w stanie „wyłapać” co należy wymienić, dzięki czemu będziesz bezpieczny.

Podziel się