GetHelp.pl i AutoSzulc sponsorami Pucharu Polski Strongman 2017 r.

Strongman =  Siła!

Nie  mogło Nas tam też zabraknąć!

 

W dniu 10 września w Sierakowicach odbył się Puchar Polski Strongman.  Najsilniejsi polscy mężczyźni brali udział w różnorodnych konkurencjach. Martwy ciąg, kowadło, nosidło czy przeciąganie pojazdów nie były dla nich straszne. Po zaciętych walkach Mistrzem Polski 2017 Strongman został Maciej Hirsz z Kartuz. Nie mogło też zabraknąć  gościa specjalnego Roberta Burneiki. Robert zaciekawił publiczność historią jak został Hardkorowym Koksem pokazując swoje prężne muskuły.

Impreza ta nie  mogła odbyć się bez sponsorów. GetHelp.pl wraz z Partnerem Salon Samochodów Używanych AUTOSZULC byli jednymi z głównych sponsorów.

Teraz trochę historii…

Strongman to określnie zawodnika sportowego, który zajmuje się podnoszeniem, podrzuceniem lub przeciągnięciem przedmiotów o ciężkiej  masie. Ta dyscyplina sportu ukształtowała się w drugiej połowie XX wieku. Do Polski dotarła w 1998 roku kiedy to po raz pierwszy odbyły się zawody Strongmanów na plaży w Gdyni. Pierwszym Mistrzem Polski był Lubomir Libacki. Jednym z najbardziej znanych polskich Strongmanów jest Mariusz Pudzianowski – ośmiokrotny  Mistrz Polski, sześciokrotny Mistrz Europy oraz pięciokrotny Mistrz Świata. Zawody Strongman co roku organizowane są w Polsce w innych miastach. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie odbyło się w Sierakowicach gdzie i my  byliśmy! Zapraszamy za rok.

Podziel się