GetHelp.pl podpowiada, po której stronie jest wlew paliwa.

Każdy chyba z nas chociaż raz w życiu zastanawiał się, po której stronie ma wlew paliwa. Tym bardziej że w dzisiejszych czasach często wypożyczamy samochody, jeździmy firmowymi czy po prostu pożyczamy od znajomych. Ile razy mieliśmy taką sytuację, że podjeżdżamy na stację, aby zatankować i hm.. no właśnie „po której stronie mamy wlew”?

W XXI wieku nie jeździmy tylko swoimi autami, często pożyczamy od znajomych lub z wypożyczalni. Jak wiadomo każde auto trzeba zatankować, łatwo zatem się pomylić i podjechać do dystrybutora od złej strony. Skutki można bardzo często obserwować na stacjach paliw. Jedni nerwowo manewrują na małym placu inni na siłę przeciągają wąż z dystrybutora urywając przy tym np. antenę lub rysując lakier. Nie każdy wie, że są na to łatwiejsze sposoby. Wystarczy poznać tajniki, które w łatwy sposób pomogą nam uniknąć „wtopy”.

Mamy dwa sposoby, aby w łatwo sprawdzić po której stronie znajduje się w wlew:

 Pierwszy sposób, to informacja skąd pochodzi dany samochód. Przeważnie auta europejskie mają wlew z prawej strony. Jeżeli chodzi o auta azjatyckie – z lewej. Potwierdza to przykład Volkswagena Golfa z Niemiec (prawa strona) i japońska Toyota Yaris.

✌ Drugi sposób jest wygodniejszy i nie wymaga wiedzy skąd pochodzi auto. Wystarczy spojrzeć na wskaźnik paliwa na desce rozdzielczej, który znajduje się pod prędkościomierzem. Wskaźnik ten oznaczony jest ikonką dystrybutora, obok której znajduje się też ikonka lewo lub prawo. Bingo! To właśnie ta strzałka informuje nas, po której stronie możemy wlać paliwo do swojego auta. 

Mamy nadzięję, że od dzisiaj tankowanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze smiley GetHelp.pl życzy szerokiej drogi smiley

 

Wciąż mało? Przeczytaj także:

☞ O samochodzie tygodnia: Samochód tygodnia: BMW 5 E61- kusi ceną i wyglądem

☞  Co najczęściej GetHelp.pl naprawia w ramach gwarancji?

☞ Jak znaleźć ogłoszenie z gwarancją GetHelp.pl?

 

Podziel się