Czujesz woń paliwa?! Dzwoń do GetHelp.pl

Kilka dni temu zadzwonił do GetHelp.pl pan Tadeusz, aby zgłosić awarię auta. W fordzie S-Max podczas jazdy czuł intensywną woń paliwa. Po otwarciu maski ewidentnie było widać wylane paliwo. Wycieki również było widać pod autem na asfalcie. Jak określił nasz Klient „Wszystko zalane jest paliwem”.

Po przeanalizowaniu zgłoszonych objawów umówiliśmy pana Tadeusza do najlepszego warsztatu, który się zajmuje tego typu naprawami. Okazał się, że uszkodzony jest układ przelewowy wtryskiwaczy. Części dostępne były tylko w ASO. GetHelp.pl oczywiście zlecił naprawę a pan Tadeusz po odebraniu samochodu mógł bezpiecznie dalej jeździć.

 

Co zrobić, gdy w aucie czuć woń paliwa?

Jak wiadomo opary benzyny wpływają negatywnie na organizm człowieka, co jest niebezpiecznie dla zdrowia samego kierującego i jego pasażerów. Może to spowodować wypadek, gdy np. kierujący zasłabnie. Dlatego ważne jest, by od razu zidentyfikować powód takiego zapachu. Szybie usunięcie przyczyny jest bardzo ważne.

Czynnikiem wpływającym na tego typu sytuacje jest m.in. rozlana benzyna podczas tankowania, nieszczelność filtra oparów paliwa czy tez nieszczelność w układzie tłoczenia benzyny do silnika w komorze silnikowej.

Ważne jest by nie bagatelizować tych objawów i szybko udać się do warsztatu lub wytrzeć rozlane paliwo.

Podziel się