Co z tym alternatorem?

Każdy z nas wie, czym jest akumulator albo do czego w samochodzie służy rozrusznik. Słowo „alternator” brzmi już dużo bardziej tajemniczo. I to pomimo tego, że z natury rzeczy jest to wyjątkowo proste urządzenie. Jednakże, może mieć duży wpływ na pracę akumulatora w samochodzie. Celem alternatora jest zamiana energii mechanicznej w prąd, który wykorzystywany jest do bieżącego zasilania osprzętu w samochodzie oraz doładowywania akumulatora. Uszkodzenie tego elementu auta może mieć niewątpliwie duży wpływ na działanie akumulatora. Wobec tego, jeśli inwestujemy nasze pieniądze w zakup samochodu używanego, to w takich przypadkach Gwarancja GetHelp.pl, zajmie się naprawami uszkodzeń alternatora, wynikających z historii takiego auta.

Z takim problemem zmierzyła się Pani Katarzyna, która po pewnym czasie od zakupu samochodu zauważyła zbyt szybkie rozładowywanie się akumulatora. Nie mając w otoczeniu osób, które „znałyby się dostatecznie” na samochodach, zupełnie nie wiedziała co może być przyczyną zaistniałej sytuacji. Postanowiła więc poszperać w Internecie na ten temat i wyczytała, że szybkie rozładowywanie się akumulatora, może mieć związek z wadliwym działaniem alternatora. Zastanawiając się nad rozwiązaniem, Pani Katarzyna w pewnym momencie przypomniała sobie, że wraz z zakupem samochodu, wykupiła Gwarancję GethHelp.pl, której zakres obejmuje naprawę awarii alternatora. Niezwłocznie zadzwoniła na naszą infolinię pod numer 515 110 120, aby opowiedzieć o problemie i czy może uzyskać od nas pomoc. (Oczywiście, że może!)

Odbyła rozmowę, w której dowiedziała się, że jej samochód jak najbardziej powinien być poddany diagnozie, ponieważ może w końcu dość do bardzo poważnego uszkodzenia alternatora, którego samodzielna naprawa najczęściej okazuje się następnym wydaniem pieniędzy „w błoto” i lepiej, żeby zajęli się tym profesjonaliści. Samodzielna naprawa tego elementu może okazać się niezwykle dużym błędem, szczególnie przez osobę, która jest laikiem w zakresie mechaniki samochodu. Dodatkowo, najczęściej uszkodzenie alternatora, wiąże się z jego wymianą na nowy, a jego koszt opiewa na pareset złotych. Dlatego właśnie wykupienie Gwarancji GetHelp.pl jest tak istotne, ponieważ na tym przykładzie widzimy ile pieniędzy jesteśmy w stanie zaoszczędzić.  Pani Katarzyna przejęła się nie na żarty i poprosiła o umówienie diagnozy. Następnego dnia jej auto znalazło się w warsztacie, gdzie mechanik dokonał sprawdzenia samochodu oraz wyceny naprawy poszczególnych części.


Naprawa samego alternatora była wyceniona na ok 300 płn. Natomiast włącznie z ceną montażu/demontażu części wynoszącą około 800 zł, całkowity koszt wynosił ok. 1100 zł. Pani Katarzyna zaakceptowała zlecenie na rzecz naprawy swojego samochodu. Dwa dni później odzyskała swoje auto. Była bardzo zadowolona z przebiegu całego procesu od zgłoszenia awarii po jej naprawę. Ta historia pokazuje, że nie musimy znać konkretnej przyczyny problemów związanych z użytkowaniem naszego samochodu, że czasami coś co wyłapujemy może okazać się konkretną sprawą i jak najszybciej powinniśmy zgłosić to do GetHepl.pl

Nie bójmy się więc szukać pomocy, kiedy nawet zdaje nam się, że możemy jej nie potrzebować. GetHelp.pl jest po to, aby pomagać ludziom w potrzebie. Dobrze wiemy, że samochód stanowi nieodłączny element funkcjonowania wielu z nas. Dzisiejszy świat jest skonstruowany w taki sposób, abyśmy odciążyli innych z pewnych obowiązków, ponieważ specjalizujemy się w danej dziedzinie. My dostarczamy usługę natychmiastowo i załatwiamy za was wszystkie formalności. Jeśli uszkodzenie znajduje się w zakresie Gwarancji, pokrywamy koszty związane z jego naprawą.

Po odzyskaniu samochodu Pani Katarzyna zadzwoniła do nas z podziękowaniami oraz wystawiła nam bardzo pozytywną opinię na Facebooku, który jest miarodajnym źródłem oceny jakości naszych usług przez Klientów oraz Dealerów, z którymi współpracujemy. Jeśli jesteście ciekawi, co o nas mówią, to zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu. https://www.facebook.com/gethelp.eu

 

Podziel się