Opinie GetHelp – okiem Przedstawiciela Handlowego – to może Cię zaskoczyć

Młoda i dynamicznie rozwijająca się firma z jasnymi zasadami, świetną ofertą i dobrą opinią na rynku. Do tego codzienna dająca mnóstwo frajdy praca, ambitne wyzwania oraz jasno określone cele.
To połączenie wpłynęło na sukces naszego dzisiejszego #wyłapanego Łukasza.Łukasz karierę z GetHelp.pl zaczął w marcu 2019 roku i po roku pracy przyszedł czas na pierwsze podsumowania. Myślę, że to jest nie tylko sukces dla niego, ale też dla nas jako Firmy. Chcecie wiedzieć co myśli Łukasz o pracy w GetHelp.pl Gwarancje na auta używane? Jaką opinie o GetHelp i ofercie firmy ma Łukasz? My już wiemy! Wy też zobaczcie czy warto być Przedstawicielem Handlowym w GetHelp.pl.

* Cześć Łukasz

- Cześć Dominika

* Powiedz nam, dlaczego stanowisko Przedstawiciela w GetHelp.pl?

- Zawsze interesowałem się motoryzacją i rzeczami z nią związanymi. GetHelp.pl oferuje coś nowoczesnego i niespotykanego w swojej dziedzinie – gwarancje na auta używane. A ja nie lubię robić tego co inni, zawsze podążam swoimi ścieżkami i miałem swój pomysł na sprzedaż. GetHelp.pl to firma w której mogę sprzedawać po swojemu i nie muszę niczego wciskać. Wiadomo były wytyczne, które należało poruszyć i zaznaczyć w trakcie rozmowy, ale nie było obowiązku nauki skryptu na pamięć.  A dodatkowo bardzo dobre opinie o GetHelp.pl były potwierdzeniem, że Firma jest godna zaufania.

* Jak wiemy, sam proces rekrutacji pokazuje, że firma ma jasno określony wymogi wobec pracownika. Możesz nam coś powiedzieć jak wygląda proces rekrutacji?

- Tak, to prawda. W samym ogłoszeniu o pracę są już jasno opisane wymagania jakie firma stawia wobec pracownika. Myślę, że to dobrze bo chociaż wiesz czy sprostasz oczekiwaniom na początku czy lepiej od razu odpuścić. Jeśli chodzi o sam proces rekrutacji to był on 3 etapowy. Pierwszy etap składał się z rozmowy rekrutacyjnej, która była przeprowadzona przez Messengera. Zadzwoniła do mnie młoda dziewczyna i zaprosiła na taką rozmowę, pierwsza moja myśl była, że – ooo super bo nie muszę wychodzić z domu i jechać tyle kilometrów dla jednej rozmowy. Od razu połączyłem to z nowoczesnym wizerunkiem firmy, aplikacjami, systemami. Już na tym etapie poczułem, że to fajna, nowoczesna firma. A jak pewnie wiesz – jestem z Grudziądza i do Łodzi mam jednak kawałek drogi. Sama rozmowa rekrutacyjna przebiegła w super atmosferze. Pamiętam to jak dziś! Różniła się ona od innych, chociażby pytaniami jaki mi stawiano. Nie było typowych pytań jakie mam zalety, albo dlaczego chce pracować w tej firmie. Nad niektórymi pytaniami naprawę musiałem się zastanowić. Następnym etapem rekrutacji był dzień próbny z Kierownikiem Sprzedaży. Ten dzień pokazał mi jak będzie wyglądała moja praca i na czym praca polega i jak działają gwarancje GetHelp.pl. To było dla mnie bardzo ważne ponieważ przeczytane w internecie opinie GetHelp były pozytywne, ale wolałem wszystko sprawdzić na własnej skórze. Dodatkowo upewniłem się, że chcę to robić. Sama praca oraz gwarancje  GetHelp.pl na auta używane, które miałem sprzedawać wydały mi się na tyle ciekawe, że już nie mogłem się doczekać aż sam pojadę w teren. No i ostatnim procesem rekrutacji było spotkanie z Prezesem Firmy w siedzibie w Łodzi. I to wspominam mega pozytywnie. Od pierwszej chwili urzekła mnie świetna atmosfera firmy. Poza Prezesem poznałem cały skład pracowników. Byli to ludzie w moim wieku co ułatwiło mi przełamanie pierwszych lodów. W Łodzi zostałem na tydzień, odbyłem szkolenie, poznałem system, załatwiłem wszystkie formalności i zacząłem prężnie działać! I tak działam aż do dziś.

* Myślę, że twoja odpowiedz będzie pomocna dla naszych przyszłych kandydatów. A jak wspominasz pierwsze kroki w GetHelp.pl?

- Dużo nauki, poznawania regionu i Klientów, ale przede wszystkim samego siebie. Nie ukrywam, że pierwszy raz spotkałem się z gwarancją na auta używane.  To co sprawiło mi największą trudność to z pewnością dostosowanie oferty do Klienta. Praca w GetHelp.pl różni się od innych firm w których pracowałem głównie tym, że musimy dopasować ofertę do Klienta. Niektórym Klientom zależy na cenie gwarancji a innym zależy na pełnej ochronie auta. Gwarancje na auta używane są zabezpieczeniem dla kupującego ale również dla sprzedawcy. Nauczyło mnie to słuchania Klienta a nie wystukania danej formułki. Bardzo podoba mi się takie podejście oraz to, że w ofercie firmy są różne gwarancje np. Premium albo Grand a ja sam nie muszę za przeproszeniem „wciskać” tego co każą tylko mogę zaoferować to czego oczekują moi Klienci. To jedna z tych rzeczy które cenię najbardziej.

* No dobrze, a jak wygląda w ogóle Twój dzień pracy? Bo już wiemy, że dużo się dzieje.

- Dominika, jak pewnie wiesz, Przedstawiciel Handlowy nie ma stałych godzin pracy. Z reguły mój dzień pracy trwa 10h, ale 35% czasu jestem w trasie bo mam dość duży region działania. Powiem Ci szczerze, że mi akurat odpowiadają takie elastyczne godziny pracy. Czasami mojemu Klientowi odpowiada, żeby się spotkać o 8.00 co oznacza, że wyjechać z domu muszę o 6.00, ale za to kończę wcześniej. A czasami zaczynam pierwsze spotkania o 11.00. I to jest fajne. Nie ma monotonni i moja narzeczona nigdy nie wie kiedy mogę wpaść niespodziewanie do domu hehe.

* Łukasz, jak wspomniałeś wcześniej, siedziba firmy jest w Łodzi. Nie stanowi to dla Ciebie jakiegoś utrudnienia?

- Hahaha coś ty. Czym dalej Szefa tym lepiej. Nie no śmieje się oczywiście. Praca Przedstawiciela Handlowego wiąże się z jazdą samochodem i samodzielnym stanowiskiem pracy. To nie jest praca w biurze, a w Łodzi jestem średnio raz w miesiącu. Wtedy odbieram wszystkie materiały reklamowe, mogę spotkać się z ludźmi których na co dzień tylko słyszę przez telefon. Lubię te spotkania ponieważ poza krótkim podsumowaniem pracy większość czasu poświęcana jest różnego rodzaju szkoleniom: sprzedażowym, produktowym. Dodatkowo firma słucha pracowników i odpowiada na potrzeby handlowców np. związane z rozbudową oferty, wprowadzeniem nowych rozwiązań. Czuję też że mam realny wpływ na to co dzieje się w firmie. Czyli tak w skrócie raz w miesiącu mogę przegonić firmowe auto na autostradzie do Łodzi i dostać na szkoleniu motywującego kopniaka na kolejny miesiąc.

* To jak jesteśmy już przy temacie motywacji, to powiedz nam, co wpływa na twoją motywację? Co Cię motywuje do pracy?

- Dominika motywacji mam wiele. Zaczynając od konkurencji wśród moich kolegów bo każdy sprzedawca chce być najlepszy to oczywiście są też prywatne cele. Wiesz, prawdziwy mężczyzna musi zrobić w życiu 3 rzeczy. I wiem, że jedną z nich pracując w GetHelp.pl spełnię, czyli wybuduję własny dom przed 30 rokiem życia.

* To mocno trzymam kciuki za realizację celów. O jakiej konkurencji mówisz?

- W sprzedaży, handlu zawsze jest konkurencja. Nie tylko na rynku, ale też między pracownikami. W GetHelp.pl jest na tyle fajnie, że mamy do realizacji dane plany sprzedażowe a ich realizacja przekłada się na dodatkowe premie. I w tajemnicy Ci powiem, żeby zrealizować plan sprzedaży wystarczy po prostu sumiennie pracować. Plan miesięczny przekłada się na kwartalny a ten na roczny. Bycie najlepszym handlowcem w firmie oznacza bardzo dobre zarobki, wyższe niż większości zmoich znajomych np. ze studiów. Pojawiają się też miłe dodatki np. w postaci dodatkowych premii albo rocznej nagrody. W ubiegłym roku otrzymałem specjalne wyróżnienie dzięki któremu mogłem wraz ze swoją narzeczoną spędzić cudowny weekend w 5 gwiazdkowym SPA. Oboje byliśmy zadowoleni a ja bardzo zaskoczony ponieważ była to nagroda – niespodzianka, której zupełnie się nie spodziewałem.

*A jak wygląda awans w GetHelp.pl? Jest on w ogóle możliwy?

- No pewnie, nie dość, że odnosisz własne sukcesy to są one omawiane na forum co z pewnością dodaje Ci wiatru w żagle. Jeśli pytasz o taki typowy awans związany z umową lub zmianą stanowiska to myślę, że GetHelp.pl jest najlepszym miejscem dla osób którym zależy na rozwoju własnych kompetencji a dodatkowo trochę „przy okazji” można awansować na wyższe stanowisko. Wiesz ja jestem osobą dla której liczą się moje osiągnięcia i kasa na koncie – jak pewnie 80% handlowców, ale są osoby dla których ważne jest, żeby mieć na umowie wpisane np. Kierownik jakiegoś działu. Przykładem jest mój kolega Darek, który od początku pracy w GetHelp.pl zaczynał od telefonicznej obsługi Klientów czyli takich podstaw a teraz jest na kierowniczym stanowisku. I chłopak się sprawdza.

* Po tej odpowiedzi muszę Ci zadać to pytanie. Komu mógłbyś polecić pracę w tej firmie?

- Zaintrygowałem Cię mówisz? Komu bym polecił pracę? Z pewnością osobie, która chce podnieść rękawicę i powalczyć. Osobie, która jest ambitna i nie lubi monotonni.  Nie mamy gotowych rozwiązań jak w korporacji w których na wszystko jest procedura, jesteśmy młoda firmą i cały czas się uczymy. Czasami na błędach a czasami na sukcesach, ale zawsze wyciągamy z tego porządną lekcję i nigdy nie zapominamy, że gwarancja na auta używane to coś co daje Klientowi nie tylko spokój, ale bezpieczeństwo. I tak nawiasem mówiąc na pewno odnajdzie się ktoś kto chce mieć satysfakcję z własnej pracy i obserwować efekty tej pracy.

* Oj Łukasz, jak to się mówi – handlowcy mają „gadane”. To może dla podsumowania. Od zawsze chciałeś być handlowcem?

- Każdy ma predyspozycje do czegoś innego. Ja od małego wiedziałem jedno – robię co chcę i jak chcę. Przełożyło się to na moje dorosłe życie i nie mogłem pracować w korporacji w której miałem nawet zaznaczać czas na przerwę do toalety. Praca mobilnego Przedstawiciela Handlowego i to właśnie praca w GetHelp.pl pozwoliła mi być po prostu sobą, czyli takim „zbuntowanym nastolatkiem”, który realizuje plany według własnego uznania. Zrobię tak i koniec, najwyżej będę się uczył na błędach. Wiadomo wszystko w granicach rozsądku. Ale właśnie stanowisko handlowca w GetHelp.pl pozwoliło mi na samorealizację, poznawanie świata i nawiązywanie nowych kontaktów, które nieraz wykorzystuje nawet w życiu prywatnym.

* Łukasz bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas.
- Dominika polecam się na przyszłość i każdego zachęcam do pracy w GetHelp.pl bo to co najważniejsze w dzisiejszych czasach firma jest bardzo stabilna i z „ludzkim” podejściem. Poza tym nie ma nic fajniejszego niż sprzedawanie czegoś co jest bardzo potrzebne. Trzymaj się i powodzenia.


Jak sami widzicie nasz #wyłapany Łukasz jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku.  Tym bardziej, że w GetHelp.pl Przedstawiciel Handlowy nie tylko sprzedaje, ale ma też możliwość realizowania własnych ambicji i pomysłów.

Już niedługo przedstawię wam kolejnych #wyłapanych spośród miliona ludzi, którzy tworzą coś wyjątkowego! Tworzą GetHelp.pl!
Zostańcie z nami yes

 

Więcej o nas możecie poczytać tutaj: 
► Nasz pierwszy #wyłapany
► Co #wyłapani robili w Mikołajki?
 Zacznijmy od początku... Czym jest gwarancja?

Podziel się