Uwaga! To się psuje: pompa paliwa

Pompa paliwa dostarcza paliwo pod wysokim ciśnieniem ze zbiornika do silnika. Paliwo jest tłoczone do wtryskiwaczy, dzięki którym wtryskiwane jest do cylindrów silnika.

Pompy paliwa można podzielić na dwa rodzaje: linowe oraz umieszczone w zbiorniku. Częściej stosowane są te drugie, których praca jest bardziej cicha wręcz niesłyszalna dla pasażera podczas jazdy. Nowoczesne auta czasami mają dwie pompy paliwa: niskociśnieniową, która wysysa paliwo z baku i przekazuje do układu oraz pompę wtryskową (wysokociśnieniowa). 

Pompy niskociśnieniowe są najczęściej elektrycznymi pompami wirnikowymi, co oznacza, że powietrze przez nie przepływa oraz jest czynnikiem smarującym. 

 

 

Pompa paliwa jest elementem samochodu, w którym  również zdarzają się awarie, dlatego warto kupić samochód z gwarancją GetHelp.pl.

Jakie są najczęstsze usterki pompy paliwa?

Najczęstszym powodem usterki pompy paliwa jest zanieczyszczenie zbiornika paliwa brudem i rdzą. Ważne zatem jest, aby pompa paliwa został zainstalowany w czystym zbiorniku paliwa. Innym częstym powodem awarii jest niesprawne połączenie elektryczne – za mały kontakt z masą pojazdu lub zbyt niskie napięcie podawane do pompy spowodowane zaśniedzeniem styków.

Objawy usterki pompy paliwa:

♦ brak możliwości odpalenia samochodu

♦ problem z odpaleniem samochodu

♦ gaśnięcie silnika wkrótce po jego uruchomieniu

♦ gaśnięcie silnika po dodaniu gazu

♦ niski komfort jazdy: szarpanie podczas jazdy, nietypowe dźwięki etc.

Przed  zamontowanie nowej pompy istotne jest, by dobrze zdiagnozować awarię. Podobne objawy bowiem może mieć: zanieczyszczenie filtra paliwa, uszkodzenie wskaźnika, który pokazuje stan paliwa oraz zatkanie filtra siatkowego.

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii pompy paliwa należy:

✓ unikać jazdy z minimalną ilością paliwa w zbiorniku

✓ utrzymać układ paliwowy w dobrym stanie

✓ używać dobrej jakości paliwa

✓ regularnie wymieniać filtr paliwa

✓ regularnie sprawdzać przewody paliwowe i elektryczne pod względem pęknięć oraz innych uszkodzeń,

Koszt wymiany pompy paliwa nie należy do niskich, za samą część zapłacimy od 500 PLN, a w ASO części są dużo droższe. Dodatkowo dochodzi koszt robocizny. Dlatego warto się zabezpieczyć i kupić samochód z gwarancją GetHelp.pl  u zaufanego Sprzedawcy. Kupując auto z gwarancją GetHelp.pl, nie musisz cały czas martwić się czy bezpiecznie dojedziesz do domu. Jeżeli kupisz samochód z gwarancją Start i przytrafi Ci się awaria na drodze wystarczy, że zgłosisz ją do GetHelp.pl, a zostaniesz przeholowany do warsztatu. Jeżeli będziesz miał aktywowaną gwarancję Grand, oprócz holowania GetHelp.pl pokryje również koszt naprawy pompy paliwa. Dlatego jak kupować samochód, to tylko z gwarancją GetHelp.pl.smiley

 

Wciąż mało? Przeczytaj także:

☞ O pakiecie gwarancji Premium Plus Nowy pakiet gwarancji PREMIUM PLUS u Najlepszych Dealerów!

☞ O holowaniu: Spokojnie, to tylko awaria! Holowanie - nie panikuj, przeczytaj.

☞ O awarii pompy wody: Spokojnie, to tylko awaria! Pompa wody - nie panikuj, przeczytaj.

Podziel się