Uwaga! To się psuje: holowanie - całodobowy Assistance z GetHelp.pl

Kupując używany samochód, trzeba liczyć się z tym, że może on ulec awarii. Pomimo dokładnego sprawdzenia nigdy nie wiemy, jak serwisował go wcześniejszy właściciel. Dlatego trzeba liczyć się z wystąpieniem awarii. Wiadomo, awaria występuje w najmniej oczekiwanym momencie. By nie być zaskoczonym i uniknąć zmartwień warto kupić samochód z Gwarancją GetHelp.pl i mieć całodobowy Assistance.

» GetHelp.pl współpracuje z 1254 pomocami drogowymi

» GetHelp.pl współpracuje z 1125 warsztatami samochodowymi
» Podstawa każdej gwarancji GetHelp.pl jest auto assistance 

 

W każdej gwarancji GetHelp.pl zapewnia pomoc drogową, na którą można liczyć przez 365 dni w roku 24 godziny na dobę.

Niezależnie czy jest to weekend, środek nocy, święta czy wakacje - na GetHelp.pl można zawsze polegać. Tym bardziej że współpracujemy już z 1254 holownikami na terenie całego kraju!

 

Co zrobić, gdy auto jest unieruchomione na drodze?

Wystarczy zgłosić awarię telefonicznie lub przez aplikację iHelp® a GetHelp.pl zajmie się resztą. Nie musisz panikować i się denerwować, wystarczy jeden telefon, a uzyskasz pomoc. A co jeśli jest środek nocy i utknąłeś w szczerym polu, nie wiedząc gdzie się znajdujesz? GetHelp.pl również to przewidział! Jeżeli zgłosisz awarię aplikacją mobilną iHelp® od razu wyświetli się Twoje położenie i bez problemu GetHelp.pl będzie mógł wysłać holownika. Mało tego, w aplikacji wyświetlą się pomoce drogowe najbliżej Twojego położenia, do których sam będziesz mógł zadzwonić.

W momencie, gdy pomoc drogowa dotrze na miejsce, najpierw próbuje uruchomić samochód na drodze. Jeżeli jest to niemożliwe, przeholuje Twój samochód do jednego z 1125 współpracujących warsztatu, który profesjonalnie zajmie się naprawą samochodu. Co najważniejsze nic za to nie płacisz! 

Posiadając samochód z gwarancją GetHelp.pl, możesz czuć się bezpiecznie w podróży, gdyż w razie wystąpienia awarii wystarczy zgłosić ją do GetHelp.pl, nie martwiąc się o nic więcej. Po chwili pojawia się wyspecjalizowana pomoc drogowa, która postara się naprawić usterkę na drodze lub (jeżeli się nie da) przeholować auto do warsztatu samochodowego. Koszt holowania na własną rękę jest wysoki zwłaszcza w święta lub w nocy. Kupując samochód z gwarancją GetHelp.pl, masz zapewnione holowanie i nie ponosisz z tego tytułu żadnych kosztów. Tymbardziej, że opinie GetHelp.pl wskazują, że aż 7 % aut wymaga holowania w ciagu miesiąca od zakupuTo bardzo dużo! Dlatego warto być zabezpieczonym i kupić samochód u zaufanego Sprzedawcy, który oferuje samochody z gwarancją GetHelp.pl Gwarancje na Auta Używane.

 

Teraz trochę teorii:

Co to jest laweta?

Jest to samochód lub przyczepa uprawniona do bezpiecznego przetransportowania samochodu. Jeżeli laweta nie przekracza dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 tony, kierującym może być osoba, która ma prawo jazdy kat. B, w przeciwnym razie należy mieć uprawnienia kategorii B+E. Ważną zasadą jest, by przyczepa z obciążeniem nie przekraczała całkowitej masy pojazdu ciągnącego. Poruszając się z doczepioną laweta, warto pamiętać, by nie przekraczać prędkości, które wynoszą poza terenem zabudowanym:

  • 70 km/h – dla dróg jednojezdniowych
  • 80 km/h – drogi dwujezdniowe, ekspresowe oraz autostrady

Jak załadować samochód na lawetę? Samochód powinien być załadowany jak najbardziej symetrycznie względem poziomej i pionowej osi platformy załadunkowej lawety. Aby pojazd był stabilnie przypięty, stosuje się specjalne pasy mocujące, którymi przypina się koła do platformy. Istotne jest, by dobrze przypiąć pasy, aby uniknąć niebezpiecznej sytuacji na drodze lub uszkodzenia pojazdu.
Przy zgłoszeniu awarii ważne jest, żeby udzielić kilku informacji przed holowaniem:

  • Ile osób jest w samochodzie?
  • Czy koła są zablokowane?
  • Jaka jest skrzynia biegów w samochodzie?

A także podstawowe informacje na temat awarii, by holownik wybrał odpowiedni sprzęt oraz się przygotował. Istotne jest, by osoba holująca samochód miała wiedzę jak to robić, aby transportowanie auta było bezpieczne. GetHelp.pl współpracuje z profesjonalnymi pomocami drogowymi, w związku z tym nie trzeba martwić się o swój samochód. Ceny holowania są zazwyczaj wysokie, wszystko zależy od rodzaju pojazdu oraz przejechanych kilometrów. Im dalej, tym cena wzrasta. Klienci GetHelp.pl nie muszą się martwić o koszt, gdyż auto assistance jest podstawą każdej gwarancji GetHelp.pl

Zakup samochodu? Tylko z gwarancją GetHelp.pl!

 

Wciąż mało? Przeczytaj także:

☞ Aż 52 % aut ulega awarii w ciągu roku!
☞ Wiemy, które samochody zepsują się jako pierwsze
☞ Co najczęściej GetHelp.pl naprawia w ramach gwarancji?

 

 

Podziel się