Auta się psują ... po prostu

Mój samochód jest sprawny, dbam o niego, nigdy się nie psuje. Ile razy powtarzamy tę frazę z nadzieją, że nasze słowa będą prawdą. Niestety z naszych statystyk wynika, że co drugie auto używane trafi do mechanika i to już w pierwszym roku od zakupu. Samochody się psują. Po prostu. I trzeba się z tym pogodzić.


Marek, modeli oraz rodzajów samochodów jest bardzo dużo. Wszystkie one mają jednak co najmniej jedną cechę wspólną. Kiedyś się zepsują, czyli będą miały usterkę, awarię. Po prostu coś przestanie działać prawidłowo.

 

Nowe się nie psują

Bardzo często powtarzanym zdaniem jest to, że nowe samochody się nie psują. I tak i nie. Oczywiście prawdopodobieństwo, że w aucie prosto z salonu jakaś część się zużyje jest mała jednak to wcale nie wyklucza awarii. Przy nowych pojazdach dużo częściej niż o usterce mówimy o wadzie produkcyjnej. Po prostu na etapie montażu samochodu coś nie pójdzie tak jak powinno i fabrykę opuszcza wadliwy model. A czasami nawet 7 500 000 modeli

 

Mój model jest bezawaryjny

Kolejne zdanie, które jest wielokrotnie powtarzane mimo. Powtórzymy jeszcze raz. Samochody się psują – po prostu. Na rynku nie występuje coś takiego jak bezawaryjny model samochodu. Jakby tak było to wszyscy jeździliby tylko takimi samochodami a mechanicy mogliby już zamykać warsztaty. Niezależnie czy masz Volvo, Skodę, Volkswagena czy Opla i tak coś się zepsuje.

 

Czy mogę jakoś temu zapobiec?

Niestety nie. Jedyne co możesz zrobić to opóźnić cały ten proces między innymi poprzez regularną wymianę elementów eksploatacyjnych. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule […]

 

Ile zapłacę za naprawę?

To zależy… i to od wielu czynników.  Są oczywiście marki i pojazdy, przy których jesteśmy przygotowani na to, że naprawy będą kosztowne. Jednak czy kupując Peugeota 207, który jest małym miejskim, w domyśle dość tanim w naprawie samochodem spodziewamy się usterki za prawie 5 000 PLN?  Z czego sama robocizna to ponad 3 000 PLN.

 

Co mogę zrobić?

Złotej zasady niestety nie ma. Jesteś jednak w stanie zniwelować ryzyko związane z kosztami napraw. Wystarczy podczas zakupu samochodu dokupić do niego Gwarancję GetHelp.pl. Dzięki niej możesz mieć nawet 12 miesięcy napraw swojego pojazdu za darmo.

Zakres Gwarancji, jej czas trwania i wszelkie limity możesz dopasować do swoich potrzeb dzięki usłudze rozszerzenia, która jest dostępna do 7 dni od zakupu pojazdu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule […]

Oczywiście kupując samochód używany nigdy nie możemy być pewni tego co poprzedni właściciel w nim naprawiał i czy wszystko wymieniał regularnie. Dodając do tego wiek Twojego auta szansa na usterkę niestety jest spora. Pamiętajmy, że średni wiek samochodu używanego w 2019 roku w Polsce wynosił aż 11 lat. Biorąc pod uwagę powyższe fakty kupno Gwarancji GetHelp.pl do swojego samochodu wydaje się po prostu rozsądne.

Pamiętaj o tym, że suma Gwarancyjna to nawet do 30 000 PLN a sam koszt Gwarancji jest dużo niższy niż średnia kwota jaką będziesz musiał zapłacić za naprawę.

 

Zobacz również:
☞ 
90% osób nie sprawdza tego przed zakupem samochodu
☞ Gwarancja jest lepsza od rękojmi
☞ Nie komplikujemy prostych rzeczy

Podziel się