Samochód tygodnia: Citroen Berlingo i Renault Kangoo-lekkie samochody dostawcze.

Przykładem samochodów wielofunkcyjnych zwanych niekiedy kombivanami, to Citroen Berlingo i Renault Kangoo. Citroen Berligo zadebiutował w 1996 roku a rok później pojawił się Renault. Wnętrze tych aut starano się zaprojektować tak, by nie przypominało aut dostawczych. Auta te cieszą się powodzeniem, gdyż mają dużo miejsca: mieszczą 5 osób oraz duży bagaż. Pod tym względem żadne kombi nie może im dorównać. Dodatkowo mają niższą cenę w porównaniu do np. vanów.

GetHelp.pl poleca zakup Renault Kangoo u zaufanego sprzedawcy „Orzeł” Sebastian Orzeł https://orzel-samochody.otomoto.pl/ . Zakup w tym komisie, to w 100% dobry zakup.

Samochód ten wyprodukowano w 2014 roku i jest koloru białego. Wyposażony jest m.in. w: ABS, drzwi boczne, system ESC + Extended Grip (optymalizuje ruszanie z miejsca i jazdę w trudnych warunkach), komputer pokładowy, klimatyzację, tempomat, ogranicznik prędkości, elektryczne szyby, elektrycznie regulowane lusterka, AIRBAG x 2, immobiliser, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, bluetooth, AUX, USB, radio CD/MP3 ze sterowaniem przy kierownicy. Samochód posiada gwarancję GetHelp.pl.

 

Przyjrzyjmy się konstrukcji oraz wielkości Renault Kangoo oraz Citroena Berlingo, która jest podobna. Jednak Citroen jest nieco szerszy i dłuższy a także ma większy rozstaw osi. Niemniej jednak Kangoo mu dorównuje pod względem pojemności. W obu autach jest wiele schowków, gdzie można dużo pomieścić. Bagażnik w Berlingo ma aż 624 l natomiast w Kangoo 650 l. W oby modelach z przodu wykorzystano kolumny McPhersona a z tyłu oś z drążkami skrętnymi. Wnętrze Kangoo nie jest wszędzie zakryte wykładziną, jednak mimo to do estatyki nie można mieć obiekcji.

Mówiąc o mocy silnika, to czasy rozpędzania obu samochodów sa zbliżone. Silniki uzyskują podobne wartości maksymalnego momentu obrotowego. Jeżeli auto jest w pełni załadowane, należy pamiętać że jest wolniejsze – zwłaszcza wyprzedzając inne pojazdy.

Komfort jazdy u obu konkurentów jest podobny. Na zakrętach można zauważyć, że auto się przechyla. Jeżeli chodzi o nierówności drogi, to auta zachowują się dość dobrze - dzięki czemu jazda należy do przyjemnych. Małym minusem może być hałas podczas jazdy, gdyż ze względu na dużą powierzchnię czołową oraz wartość współczynnika aerodynamicznego Cx wzmaga się.

Jakie sa najczęstsze awarie Renault Kangoo i Citroena Berlingo?

Jeżeli chodzi o Renault Kangoo Klienci GetHelp.pl zgłaszają często wyciek oleju oraz awarie układu zapłonowego. Cewki zapłonowe, to główny problem tych aut. Bardzo często awarii ulega pasek rozrządu, który powinien być w tym przypadku częściej wymieniany niż co 120 tys. km. Jeżeli zaniedba się „Kangury” (jak żartobliwie nazywają je użytkownicy), to występują również awarie układu kierowniczego i zawieszenia. W silnikach wysokoprężnych coraz cześciej również zawodzą takie elementy jak: wtryskiwacze, pompa paliwa, turbosprężarka czy zawór EGR. A jak jest w przypadku Citroena Berlingo? Jeżeli chodzi o silniki benzynowe mogą wystąpić problemy z wypalona uszczelką pod głowicą. Mówiąc o dieslach od razu nasuwają się awarie układu wtryskowego, zaworu EGR oraz turbosprężarki. Dlatego kupując samochód warto zwrócić uwagę na historię pojazdu a przede wszystkim unikać aut „pofirmowych”, które mają wysoki przebieg i są zniszczone, gdyż wtedy awaria auta jest nieukniona.

Opinie GetHelp

Renault Kangoo i Citroen Berlingo to kombivany kierowane do ludzi ceniących wszechstronność i pakowność. Posiadając ten samochód możesz zarówno wozić dzieci do szkoły jak i używać auta jako firmowe. W weekend zaś można z całą rodziną wyjechać za miasto a dodatkowo spakować rowery i jeszcze będzie miejsce. Wszechstronność tego auta to podstawa! Jeżeli chcesz kupić Renault Kangoo lub Citroena Berlingo należy szukać ich u zaufanych sprzedawców, którzy oferują Gwarancje Na Auta Używane GetHelp.pl. Dzięki temu w razie wystąpienia awarii wystarczy, że zgłosisz usterkę a GetHelp.pl resztę zrobi za Ciebie. Będziesz potrzebował holowania? GetHelp.pl przeholuje samochód do warsztatu. Mało tego, pokryje koszt naprawy zarówno za częsci jak i robociznę. Kupując samochód z gwarancją GetHelp.pl "śpisz spokojnie" i nie martwisz się o awariesmiley

Przeczytaj także o: 

Samochody typu Microcar

Co zrobić w przypadku awarii na drodze?

 Uwaga! To się psuje: rozrząd na łańcuszek, czy na pewno jest wieczny?

 

 

 

Podziel się