Samochód tygodnia: Audi A3 8P

Audi A3 8P produkowane jest od 2003 roku. Jest to druga wersja popularnej A-trójki, która zjednała sobie serca wielu użytkowników – głównie ze względu na luksusowe wyposażenie i przystępną cenę. Niewielki, dynamiczny i estetyczny samochód z Ingolstadt na pewno będzie dobrym pomysłem na auto używane. GetHelp.pl udziela gwarancji na samochody używane (w tym popularne A3) oferując w ramach ochrony serwisowanie, wymianę części, assistance i auto zastępcze. Mając doświadczenie z tym modelem – jednym z najpopularniejszych w Polsce, przyjrzymy mu się bliżej.

W 2003 roku Audi wypuściło na rynek następcę A3 z 1996 roku. Samochód bardzo się spodobał i z roku na rok przechodził kolejne modyfikacje – głównie w zakresie wyposażenia dodatkowego. Audi A3 8P stało się tak cenione, że nie potrzebne było majstrowanie przy fundamentach projektów – auto świetnie się sprawdzało i wymagało tylko aktualizacji wyposażenia do bardziej nowoczesnych opcji. Cechą szczególną marki z Ingolstadt jest bez wątpienia szeroka gama wyposażenia dodatkowego i opcji wykończeniowych wnętrza samochodu. Tylko do 2010 roku model A3 zdążył przejść aż trzy face-liftingi. Producent oprócz tego proponuje nawet 12 jednostek napędowych do A3: dziewięć benzynowych i trzy wysokoprężne. Za legendę współczesnej motoryzacji należy uznać model RS3, który wszedł na rynki w 2010 roku.

Audi A3 8P docenione zostało przez klientów głównie ze względu na:

  • doskonałą jakość wykończenia pojazdu
  • wiele wersji silnikowych A3
  • niewielkie gabaryty
  • sportowy charakter
  • przyzwoitą cenę.

GetHelp.pl poleca zakup tego samochodu u Sprzedawcy FHU MON-LUK

https://monluk.auto.com.pl/

Sprzedawca ten ma w swojej ofercie auta sprawdzone, u którego zakup jest pewnym. Oprócz tego oferuje na samochód gwarancję GetHelp.pl, co potwierdza zaufanie. 

Dealer FHU MON-LUK oferuje Audi A3 8P z 2004 roku w wersji hatchback.Samochód jest świeżo sprowadzony z Niemiec, użytkowany od nowości przez jednego właściciela.
Stan techniczny i wizualny jest bardzo dobry, w środku czysty i zadbany. Samochód posiada: klimatyzację automatyczną, radio+CD, ABS, dzieloną tylną kanapę, autoalarm, immobiliser, centralny zamek,elektryczne lusterka, komputer pokładowy, tempomat, wspomaganie kierownicy, regulacja wysokości fotela oraz regulowaną kierownice.

Jakie są najczęstsze awarie Audi A3 8P?
Opinie GetHelp.pl potwierdzają, że  na wizerunku tego świetnego modelu są jednak rysy. Pomimo zastosowania powłok cynkowych na obszarze całego podwozia, to wyjątkowo łatwo poddaje się ono korozji. Szczególnie doświadczyć możemy tego w przypadku używanych samochodów w Polsce – raz, że po drogach jeżdżą starsze jednostki, dwa: solenie dróg i ich kiepski stan wyjątkowo sprzyja powstawaniu uszkodzeń w obrębie podwozia. Częste w tym modelu są również uszkodzenia zawieszenia. Negatywną wizytówką w przypadku modelu A3 8P są chłodnice, które niezwykle często lubią odmówić posłuszeństwa. Jakby tego było mało, często tym awariom towarzyszy awaria klimatyzacji. Do GetHelp.pl w celu realizacji gwarancji zgłaszają się klienci, którym przestaje działać komputer pokładowy, zdarzają się także klienci niezadowoleni ze szczególnie szybkiego ścierania się elementów gumowych tapicerki.

Najsłabszym ogniwem A3 8P są silniki – chociaż nie tyle one, co cały osprzęt i podzespoły dodatkowe. W benzyniakach powszechna jest konieczność wymiany alternatorów lub uszkodzenia układów kierowniczych. W jednostkach wysokoprężnych często psują się czujniki, a w modelach o wyższej pojemności nagminne są pęknięcia głowicy i niedomogi pompy olejowej. Do GetHelp.pl klienci zgłaszają się z uszkodzeniami turbosprężarek, układu wtrysku paliwa i dwumasy. Charakterystyczną cechą modelu mogą być również urwane miski olejowe – głównie w powodu niskiego prześwitu i agresywnego stylu jazdy, który w przypadku polskich wertepów raczej nie jest zalecany!


Opinie GetHelp

Wersji silnikowych jest wiele. Na pewno unikać należy najstarszych modeli FSI i TFSI oraz dwulitrowego turbodiesela - szczególnie, gdy chcemy uniknąć problemów z wtryskiem, nagarami lub sprężarka. Nowsze benzyniaki FSI/TFSI i Diesle poniżej 2 litrów powinny sprawiać mniej problemów, co nie znaczy że wcale. Audi A3 8P ze względu na świetną elegancję i odrobinę luksusu to niezwykle popularne samochody w GetHelp.pl. Klienci niezwykle często wybierają ten model z roczną gwarancją Premium. Jednak statystyki GetHelp.pl  potwierdzają, że jedną z najbardziej awaryjnych marek jest Audi - co trzecie zgłoszenie awarii w ramach gwarancji dotyczy tej marki ! Model A3 8P charakteryzuje się niższą awaryjność jednak dalej ponadprzeciętą. Dlatego warto kupić auto u sprawdzonego sprzedawcy, który oferuje gwarancje GetHelp.pl Gwarancje Na Auta Używane i „mieć spokojną głowę” nie martwiąc się awaryjnością tego samochodu.

Czytaj także:

☞ Przypadki chodzą po ludziach

☞ GetHelp.pl nie śpi ! Zawsze pomaga!

☞ Uwaga! To się psuje: klimatyzacja

 

Podziel się