Zakup samochodu używanego – na co zwrócić uwagę?

Zakup auta używanego zawsze wiąże się ze sporym ryzkiem. Często na zakup auta wydajemy wszystkie nasze oszczędności i właśnie dlatego zakup auta używanego powinien być przemyślany.

Przed zakupem auta używanego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jak, gdzie i od kogo kupić auto używane? To właśnie jedne z najczęstszych pytań, przed którymi stoją Klienci. Decydując się na zakup samochodu używanego, należy pamiętać trzech podstawowych zasad, aby uniknąć problemów w przyszłości.

 

Spis treści:

 

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN?

 

Historia pojazdu jest jednym z ważniejszych elementów przy zakupie auta używanego. Pominięcie tego kroku podczas kupna pojazdu może skutkować poważnymi konsekwencjami finansowymi. Ukryte wady pojazdu mogą wymagać sporego nakładu finansowego. Kupując używany samochód warto upewnić się, czy dane, które podaje właściciel są prawdziwe. Czy nie jest ono kradzione? Czy ktoś nie ingerował w licznik? Jak to sprawdzić? W tym celu skorzystaj z bezpłatnego raportu z Centralnej Ewidencji Pojazdów na historiapojazdu.gov.pl.

„Historia Pojazdu" to usługa realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocyklu lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dzięki tej usłudze otrzymujemy dane, które pomogą w ocenie stanu technicznego pojazdu, a nawet potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedaży. Do sprawdzenia historii pojazdu będziemy potrzebować: numer rejestracyjny, numer VIN, datę pierwszej rejestracji pojazdu. Wszystkie te dane widoczne są dowodzie rejestracyjnym.

Jak sprawdzić historię pojazdu sprowadzonego zza granicy?

Historę pojazdu sprowadzonego zza granicy możesz również sprawdzić za pośrednictwem usługi "Historia Pojazdu". Pierwotnie baza danych portalu obejmowała wyłącznie pojazdy zarejestrowane w Polsce, jednak później została rozszerzona o informacje dotyczące aut sprowadzonych z zagranicy.

Jeśli samochód został sprowadzony zza granicy to po wpisaniu numeru rejestracyjnego, numeru VIN i daty pierwszej rejestracji pojazdu, system nie wyświetli danych o pojeździe w polskiej części bazy. W takiej sytuacji wyświetli się komunikat o możliwości przeszukania zagranicznego rejestru, jednak po zaakceptowaniu działania za pomocą Profiu Zaufanego.

 

Sprawdzenie techniczne pojazdu przed zakupem

 

Najlepszym sposobem na sprawdzenie stanu pojazdu w praktyce jest jazda próbna oraz wizyta na stacji diagnostycznej lub w warsztacie. Ważne jest, aby nie ograniczyła się ona do przejechania kilku metrów, lecz na przejechaniu dystansu, który pozwoli poznać auto i pomoże świadome podjąć decyzję. Po zakończeniu jazdy próbnej warto skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą, który przeprowadzi diagnostykę auta oraz wskaże ewentualne usterki lub ich brak. Fachowa ocena z pewnością pomoże nam podjąć właściwą decyzję o zakupie.

Bezpieczny zakup samochodu używanego - sprawdź od kogo kupujesz

 

Na rynku samochodów używanych jest coraz więcej ofert sprzedaży aut. Często to samo auto jest na kilku ogłoszeniach, poprzez co możesz dokonać jego porównania. Dlatego też przed zakupem samochodu warto sprawdzać od kogo kupujemy. Jest to o tyle ważne, że kupując od legalnie działającego Sprzedawcy zawsze mamy szanse na dochodzenie swoich praw. Kupując u tzw. „ukrytego handlarza”, godząc się często na zaniżone kwoty na fakturach, lub braki w dokumentacji narażamy się na utratę pieniędzy i możliwości ewentualnej reklamacji.

 

Program samochodyzgwarancja.pl - pewne samochody od sprawdzonych Sprzedawców

 

Program samochodyzgwarancja.pl to miejsce, gdzie swoje oferty sprzedaży umieszczać mogą tylko zweryfikowani Sprzedawcy, którzy działają według tych samych zasad i wartości. Co więcej, na stronie samochodyzgwarancja.pl możecie zobaczyć opinie od prawdziwych kupujących, którzy już kupili auto z roczną Gwarancją. Program samochodyzgwarancja.pl to miejsce, gdzie znajdziesz oferty sprzedaży aut, które w cenie samochodu zawierają już roczną Gwarancję. Gwarancja chroni nas na wypadek awarii auta, która może nastąpić po jego zakupie.

 

Gwarancja do zakupu samochodu używanego

Zakup auta używanego to dla wielu nie lada wyzwanie. 3 powyższe złote zasady z pewnością pomogą Ci uniknąć zakupu samochodu, który może przysporzyć wiele zmartwień i oczywiście nakładu finansowego. Jeśli chcesz kupić pewne i sprawdzone auto to wybierz Sprzedawcę, który ma w ofercie Gwarancję GetHelp.pl na auta używane. To właśnie Gwarancja chroni nas na wypadek awarii auta, która nastąpi po jego zakupie.

Więcej o ofercie gwarancji dla samochodów używanych znajdziesz na stronie: https://www.gethelp.pl/nasze-gwarancje

 

Podsumowując, zakup auta używanego to proces wymagający uwagi i ostrożności. Zastosowanie się do powyższych zasad pomoże uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek i zagwarantuje bezpieczny zakup. Warto również skorzystać z porad ekspertów oraz sprawdzić opinie innych Klientów przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:
- Gwarancje, których oczekują Klienci. 
- Dopasuj Gwarancję do swoich potrzeb. 
- Swoboda, szybkość i wygoda! Czyli sposób obsługi awarii. 
 

Podziel się