Co uzyskasz wybierając samochód używany z Gwarancją GetHelp.pl?

Jak wybrać samochód używany i dlaczego wybrać ten z gwarancją?

 

Zakup samochodu używanego spędza sen z powiek większości z nas. Nawet osoby, które interesują się motoryzacją ponad przeciętnie i są bardziej obeznane z typami napędów, częściami itp. mogą mieć problem z wybraniem odpowiedniego auta. Ponadto, gdy wybór wydaje się być najlepszy z możliwych, nasz „nowy stary” samochód może nas zawieźć. Dlaczego?

Oczywiście przy zakupie auta używanego niezbędne jest jego sprawdzenie najlepiej w profesjonalnym serwisie samochodowym, gdzie pracownicy mają już biegłość i wystarczające doświadczenie pozwalające na dość precyzyjną ocenę stanu pojazdu. Wtedy pewność zakupu jest nieco większa, szczególnie gdy wybieramy auta z legalnego źródła, czyli od sprzedawcy prowadzącego działalność gospodarczą zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce. Zawieranie transakcji w takich okolicznościach chroni nas kupujących przed wszelkiego rodzaju oszustwami (zawieramy umowę kupna-sprzedaży z osobą, która nie istnieje, bierzemy w posiadanie skradziony towar itp.).

 

Gdzie najlepiej kupić samochód używany?

 

Zakupem samochodu z legalnego źródła wspieramy również uczciwie działających sprzedawców, co pomaga walczyć z szarą strefą i nieuczciwymi praktykami, które koniec końców mogą mieć tragiczne skutki bezpośrednio nas dotykające. Wyobraź sobie, że twój tata, syn czy siostra kupuje auto używane niewiadomego pochodzenia wydając na nie sporo oszczędności. Niestety sprzedawcę obchodzą tylko pieniądze, historia pojazdu i awaryjności jest zafałszowana, a umowa jest podpisana z nieznajomym z Niemiec lub kimś, kto w ogóle nie istnieje. Nie dość, że Twój bliski nie będzie mógł dochodzić żadnych praw, to jeszcze straci 2 razy więcej pieniędzy np. na naprawy niż na sam zakup. Co gorsza, taki pojazd może zawieźć w najmniej oczekiwanym momencie prowadząc do wypadku na drodze i dalszych poważnych konsekwencji.

Liczymy na to, że zanim zainwestujesz w zakup następnego auta przemyślisz chociaż powyższe argumenty i dokonasz właściwego wyboru.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu używanego?

 

Czyli aby dokonać bezpiecznego zakupu, zawsze wybierajmy auta od sprzedawców mających zarejestrowaną działalność gospodarczą i sprawdzajmy je przed zakupem w autoryzowanych serwisach. Jednak bezpieczny zakup jest wtedy, gdy po dokonaniu transakcji nadal mamy ochronę. Pomijając oczywiście polisy OC/AC, które chronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami lub kradzieżą. Lecz nie chronią nas przed bardzo ważnym – awariami samochodów używanych po zakupie, które zdarzają się często, nawet w bardzo krótkim czasie.

Nie wynikają one z winy właścicieli punktów sprzedaży, a raczej z tego, że żaden specjalista przy przeglądzie nie zagwarantuje, że auto będzie tak samo sprawne za miesiąc, 8 miesięcy czy rok. Nawet najbardziej profesjonalne przeglądy nie są w stanie do końca ocenić czy części w środku nie mają zniszczeń, które pewnego dnia wpłyną na funkcjonowanie samochodu. Wtedy właśnie dochodzi do niespodziewanych awarii uprzykrzających nam życie.

 

 

Czy warto kupić gwarancję na samochód używany?

 

Gwarancje na auta używane GetHelp.pl są po to, abyś w razie awarii samochodu po zakupie czuł się bezpiecznie i dostał szybką pomoc, która zdejmie z Ciebie ciężar związany z holowaniem, szukaniem zaufanego warsztatu i płaceniem za naprawę. Wystarczy, że w razie awarii zalogujesz się do specjalnej aplikacji z funkcją geolokalizacji, która pomoże nam Cię odnaleźć, nawet w „Pcimiu Wielkim” lub mało charakterystycznym punkcie na autostradzie. Teraz wezwanie holownika i wyznaczenie specjalistycznego warsztatu najbliżej Ciebie to pestka. Dodatkowo nie martwisz się o pokrycie kosztów części i robocizny związanych z naprawą – my robimy to za Ciebie!

Co więcej, abyś mógł dalej robić to co robisz najlepiej i załatwiać swoje sprawy – otrzymasz auto zastępcze na czas naprawy, dzięki czemu żadna awaria Cię nie powstrzyma i nie pokrzyżuje planów, nawet tych wakacyjnych.

Gwarancja GetHelp.pl wyciągnie Cię z kłopotów, a Ty uzyskasz pomoc o każdej porze dnia i nocy. Jesteśmy dla Ciebie dostępni przez całą dobę, a zgłoszenie awarii odbierzemy niezależnie czy użyjesz aplikacji, zadzwonisz lub napiszesz na chacie na Facebooku. Uważamy, że każdy kto zakupił lub ma zamiar kupić auto używane, może cieszyć się nim tak samo jak nowym i przejeżdżać kilometry bez obaw i z planem zapasowym, który zawsze zadziała!

 

 

Zobacz także:

- Ile może kosztować auto używane bez gwarancji?
- Dlaczego gwarancja GetHelp.pl pomaga, gdy nikt inny nie może?
- Jak zgłosić awarię samochodu?

Podziel się