FAQ - najczęstsze pytania Klientów

Najczęstsze pytania Klientów powstały na podstawie tysiąca rozmów telefonicznych, wiadomości e-mail w których Klienci mieli te same wątpliwości. Wybraliśmy spośród nich TOP 30, aby Klienci mogli szybko dowiedzieć się tego co ich interesuje. 
 
1. Na jakiej zasadzie działa firma GetHelp.pl? Czym się zajmujecie?
Jesteśmy firmą gwarancyjną, która realizuje przedłużone Gwarancje na samochody sprzedawane przez naszych Partnerów. W ramach Gwarancji zapewniamy całodobową obsługę przez aplikację mobilną iHelp®, szybkie naprawy na drodze oraz całodobowy Assistance. Dodatkowo pokrywamy koszty naprawy samochodu – płacimy za części i robociznę oraz udostępniamy samochody zastępcze na czas naprawy.
 
2. Gwarancja działa na terenie UE?
Gwarancja GetHelp.pl działa na terenie Polski.
 
3. Jaki jest numer na infolinię?
Numer kontaktowy na infolinię to: 515-110-120. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, ale całodobowo można korzystać z aplikacji mobilnej iHelp®.
 
4. Gdzie mogę kupić auto z Gwarancją GetHelp.pl?
Salony samochodów używanych, które współpracują z firmą GetHelp.pl wyróżniają ogłoszenia na stronie internetowej oraz nasze banery reklamowe. Jeśli chcesz poznać, które salony współpracują z nami, podaj proszę miejscowość/region w którym planujesz zakup auta. Wówczas wskażemy Ci naszych zaufanych Partnerów.
 
5. Zastanawiam się nad zakupem samochodu z Gwarancją GetHelp.pl. Jakie naprawy wchodzą w zakres?
Większość sprzedawców ma w swojej ofercie 3 rodzaje Gwarancji, a propozycja dobierana jest indywidualnie od potrzeb danego Klienta. Co więcej – GetHelp.pl stale poszerza swoją bazę produktów. Przykładowe rodzaje gwarancji można znaleźć pod tym linkiem: https://www.gethelp.pl/nasze-gwarancje.
 
6. Czy można kupić Gwarancję bezpośrednio od GetHelp.pl?
 GetHelp.pl współpracuje ze Sprzedawcami aut używanych i Gwarancję może aktywować Sprzedawca auta. 
 
7. Czy to prawda, ze muszę do 7 dni od zakupu wymienić rozrząd, płyny i filtry by mieć Gwarancję?
Firma GetHelp.pl zaleca wymianę elementów eksploatacyjnych do 7 dni od zakupu, ponieważ po tym czasie istnieje większe ryzyko uszkodzeń powiązanych z brakiem wymiany eksploatacji. GetHelp.pl zgodnie z Szczegółowymi Warunkami Gwarancji nie odpowiada za awarie powstałe przez brak wymiany elementów eksploatacyjnych pojazdu. Warto zwrócić uwagę na 3 rzeczy, które należy zrobić po zakuie auta. 
 
8. W jaki sposób mogę kupić Gwarancję?
Gwarancja aktywowana jest w dniu zakupu auta przez Sprzedawcę z Salonu Samochodów Używanych, który współpracuje z GetHelp.pl.
 
9. Gdzie mogę znaleźć ogólne warunki pakietu Gwarancji jaki posiadam?
Przykładowe warunki Gwarancji można znaleźć pod linkiem:
  Classic
  Premium
  Grand
  Master
 
Jeśli chcą Państwo poznać warunki konkretnie Państwa Gwarancji, mogą Państwo skontaktować się z infolinią GetHelp.pl i poprosić o dosłanie ich drogą mailową. Nasi konsultanci z pewnością Państwu pomogą! Dodatkowo Szczegółowe Warunki Gwarancji są automatycznie wysyłane w dniu aktywacji Gwarancji na podany przez Sprzedawcę adres mailowy i są dostępne u Sprzedawcy. 
 
10. Jaki jest czas na rozszerzenie Gwarancji?
Gwarancję można rozszerzyć lub przedłużyć w ciągu 3 dni od daty aktywacji Gwarancji, czyli zakupu pojazdu. Więcej o rozszerzeniu Gwarancji TUTAJ. 
 
11. Czy jest możliwość przedłużenia Gwarancji na koniec okresu jej trwania?
Tak, istnieje możliwość przedłużenia Gwarancji na koniec czasu trwania. Oferta przedłużenia jest wtedy przygotowywana indywidualnie dla Państwa. 
 
12. Od czego zależy cena Gwarancji przy rozszerzeniu pakietu?
Cena rozszerzenia jest kalkulowana indywidualnie dla każdego Klienta w zależności od: potrzeb Klienta, historii awaryjności pojazdu, pojemności silnika i wersji wyposażenia, marki i modelu samochodu oraz wieku pojazdu. O rozszerzeniu Gwarancji piszemy TUTAJ. 
 
13.  Jak pobrać druk do odstąpienia od umowy dotyczącej dodatkowej Gwarancji?
Prawo odstąpienia w ciągu 14 dni dotyczy wyłącznie konsumentów, którzy zawarli umowę na odległość lub umowę poza lokalem przedsiębiorstwa. Gwarancję GetHelp.pl aktywował dla Ciebie Sprzedawca (Komis), który jest firmą, a nie konsumentem – w związku z czym nie ma możliwości odstąpienia od umowy. 
 

Pytania dotyczące zgłoszenia awarii. 

14. Jak mogę zgłosić awarię?
Awarię można zgłosić poprzez aplikację mobilną iHelp®, poprzez infolinię pod nr 515 110 120, chat na Facebooku lub poprzez adres mailowy: pomoc@gethelp.pl. Pamiętaj, że awarię należy zgłosić przed naprawą samochodu.
 
15. Co jest potrzebne do zgłoszenia awarii?
Do zgłoszenia awarii jest potrzebny numer Gwarancji (który otrzymują Państwo SMS-em przy aktywacji Gwarancji; numer widoczny jest też na Karcie Gwarancji, którą otrzymują Państwo od Sprzedawcy auta). W przypadku braku numeru Gwarancji możliwa jest weryfikacja poprzez numer telefonu na który została aktywowana Gwarancja lub VIN samochodu.
 
16. Gdzie znajdę aplikację mobilną?
Aplikacja dostępna jest na systemy Android oraz IOS. Można ją pobrać ze sklepu Google Play, App Store lub strony GetHelp.pl w zakładce „aplikacja mobilna”.
 
17. Jakie dane są potrzebne do zalogowania się do aplikacji mobilnej?
Aby zalogować się do aplikacji mobilnej powinni Państwo mieć przygotowany nr VIN pojazdu (ostatnie 5 cyfr) oraz numer telefonu na który Gwarancja jest aktywowana. 
 
18. Gdzie wskazywany jest warsztat na diagnozę?
Warsztat jest dobierany indywidualnie do zgłoszonej usterki, maksymalnie w promieniu do 30 km od podanej przez Państwa lokalizacji. GetHelp.pl współpracuje z ponad 1125 warsztatami. 
 
19. Ile będę czekać na wskazanie warsztatu? 
Informację na temat warsztatu otrzymują Państwo maksymalnie do jednego dnia roboczego po zgłoszeniu awarii. 
 
20. Otrzymałem informację na temat warsztatu, co dalej? Jakie są procedury?
Po otrzymaniu informacji na temat warsztatu udają się Państwo na weryfikację usterki. Warsztat przesyła do nas informacje na temat uszkodzenia i wtedy zostaje wydana decyzja zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami Gwarancji.
 
21. Gdzie znajdę listę warsztatów z którą współpracujecie?
Nie udostępniamy listy warsztatów, ponieważ warsztat dobierany jest indywidualnie do zgłoszonej usterki. 
 
22. Czy mogę wybrać swojego mechanika na weryfikację?
Co do zasady – konieczna jest diagnoza w warsztacie wskazanym przez GetHelp.pl. W wyjątkowych sytuacjach jest możliwość warsztatu wybranego przez Państwa. Po wydanej decyzji naprawy dokonują Państwo w dowolnie wybranym warsztacie, który wystawia faktury VAT. 
 
23. Czy warsztat, który zostanie przez Państwa wskazany będzie obligatoryjny?
Warsztat wskazany przez nas jest warsztatem tylko na weryfikację. Naprawy dokonują Państwo w dowolnie wybranym warsztacie, który wystawia faktury VAT. Mogą również Państwo zostać przy warsztacie wskazanym przez nas i tam naprawiać swój samochód.
 
24. Czy mogę weryfikować i naprawiać auto w ASO?
Warsztat na weryfikację wskazywany jest przez GetHelp.pl i nie jest to Autoryzowany Serwis. Jeśli chodzi o naprawę – tutaj maja Państwo dowolność. 
 
25. Jak poznać status swojej awarii?
Nasi konsultanci starają się na bieżąco informować Państwa o aktualnym statusie awarii jak tylko zostaną ustalone jakieś szczegóły. W razie dodatkowych informacji – pozostają do Państwa dyspozycji na infolinii całodobowo i zawsze mogą Państwo dopytać o swoją awarię.
 
26. Na jakiej zasadzie działa holowanie? Czy holujecie na terenie całej Polski?
Firma GetHelp.pl pokrywa koszty holowania do kwoty 250 zł brutto. Posiadamy sieć Partnerów na terenie całego kraju, więc niezależnie od wskazanej lokalizacji – zawsze pomożemy!
 
27. Chcę otrzymać auto zastępcze. Kiedy mogę je dostać?
Auto zastępcze przyznawane jest na czas naprawy, maksymalnie do 5 dni po wydanej akceptacji kosztów naprawy przez Koordynatora Napraw.
 
28. Jaki jest czas na rozpatrzenie kosztorysu?
Od chwili otrzymania kompletu informacji od mechanika, decyzja jest wydawana najczęściej jeszcze tego samego dnia roboczego. Maksymalny czas na wydanie decyzji, zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami Gwarancji, to 14 dni. 
 
29. Czy pokryjecie koszt naprawy w całości?
GetHelp.pl pokrywa koszt naprawy samochodu zgodnie z zakresem oraz limitami Gwarancji, która była aktywowana w dniu zakupu Gwarancji.
 
30. Jak dokonywana jest zapłata za naprawę?
GetHelp.pl dokonuje zapłaty na podstawie faktury VAT na ustaloną kwotę. Płatność dokonywana jest w ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania oryginału prawidłowo wystawionej faktury.
 

Jeśli nie znalezłeś w powyższym odowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas lub zadzwoń 515 110 120.
Chętnie udzielimy odpowiedzi na każde Twoje pytanie.

Zobacz również:
Procedura zgłoszenia awarii 
Podzespoły objęte Gwarancją 
Jakie auto używane kupić? Które modele są najmniej awaryjne?

Podziel się