Gwarancja Grand to bezpieczeństwo Twojego Klienta

Samochód z instalacją gazową LPG wciąż jest jedną z najbardziej pożądanych opcji na rynku aut. Właśnie dlatego Gwarancja Grand, która swoim zakresem obejmuje instalację LPG/CNG jest niezbędną przy sprzedaży auta używanego wyposażonego w instalację gazową.   

Wiele osób pamięta ceny benzyny na poziomie poniżej 4,50 zł/litr, a LPG w granicach 2 zł/litr. Dziś ceny LPG przekraczają 3 zł/litry . Ceny autogazu to mniej więcej 50 proc. cen benzyny Pb95.Oznacza to, że im droższe oba paliwa, tym większa opłacalność montażu systemu LPG.   

Jakie są dodatkowe koszty użytkowania auta na LPG? 

Oczywiście jazda na LPG to 15-procentowy (objętościowy) wzrost zużycia paliwa, samochód nadal zużywa benzynę do rozruchu, a obsługa pojazdu wiąże się także z koniecznością zadbania o instalację gazową (przeglądy i wymiany filtrów LPG). Droższe jest także badanie techniczne samochodu. Statystyka GetHelp.pl za 2021r wyraźnie pokazuje, że układ paliwowy w tym instalacja LPG to aż 7,30% wszystkich awarii. Instalacja LPG może wpłynąć na pracę silnika i doprowadzić do bardzo kosztowych napraw.

Najczęstsze awarie układu LPG to:  

- Szarpanie silnika podczas jazdy bądź jego nierówna praca - zwykle związane są z uszkodzeniem jednego z podzespołów wykonawczych (reduktor lub wtryskiwacz).  
- Pęknięcie głowicy od przegrzania – wysoka temperatura spowodowana długim nagrzewaniem komory spalania może prowadzić do pęknięcia głowicy. 
- Uszkodzenie wtryskiwaczy – następuje na skutek nieodpowiedniego doboru lub montażu instalacji LPG. 
- Awaria pompy paliwa – pompa paliwa smarowana jest benzyną. Jeżeli samochód zasilany jest gazem LPG, a pompa nadal pracuje jednak nie podaje paliwa to ulega szybszemu zużyciu. 
- Problemy z jazdą na benzynie - podczas eksploatacji samochodu z instalacją gazową zdarza się także, że auto odmawia posłuszeństwa podczas prób jazdy na benzynie. Przyczyną mogą być złe ustawienia lub awaria sterownika, a także uszkodzenia czujników. 
- Kłopoty z reduktorem. Najważniejszym problemem reduktora jest częste przełączanie się instalacji LPG na benzynę (szczególnie podczas przyspieszania).   

Myślałeś, że instalacja LPG jest mało awaryjna? Nic bardziej mylnego!

Awaria instalacji gazowej może doprowadzić do zatrzymania auta, a wtedy pomoc GetHelp.pl jest dla nas  bezcenna. Gwarancja Grand zapewnia Twojemu Klientowi naprawę nawet do 30 000 zł. Pamiętaj! Gwarancja Grand obejmie 100% usterek mechanicznych w samochodzie.

Czemu warto kupić Gwarancje GetHelp.pl?

W Gwarancjach GetHelp.pl znajdziesz wiarygodne informacje. Zobacz opinie setek zadowolonych klientów na Google i Facebook. Gwarancja to Twoje dodatkowe uprawnienie - dzięki niej zabezpieczysz Klienta przed wysokimi kosztami napraw i ochronisz się przed rękojmią. Gwarancje na auta używane GetHelp.pl to jasne i przejrzyste zasady.


 

Poznaj zakres Gwarancji Grand: 
 

W ramach pakietu Grand obowiązuje: 

  • Limit 10 000 km (liczone od momentu zakupu samochodu). 

  • Kwota jednorazowej naprawy – od 2500 zł do 5000 zł. 

  • Suma gwarancyjna dostępna przez cały okres trwania gwarancji sięgająca 30 000 zł. 

Powyższy przykład odnosi się do standardowej wersji Gwarancji Grand na okres 12 miesięcy. Rodzaje, limity, ceny i zakres Gwarancji mogą się różnić w zależności od warunków współpracy.  
 

Chcesz aktywować Gwarancję Grand, ale nie posiadasz jej w swojej ofercie? Zadzwoń 736 300 707. 


 

Sprawdź również:
☞ Jak zwiększyć liczbę Klientów?
☞ Nie komplikujemy prostych rzeczy
☞ Jak wygląda sprzedaż aut używanych w 2022 roku?

 

Podziel się