Kontrolka oleju warta 2000 pln

Z usterkami samochodów mamy styczność codziennie, pośrednio albo bezpośrednio. Musimy przyznać, że w takich przypadkach dobrze jest mieć niezawodny plan działania – z GetHelp.pl jest to możliwe. Przekonał się o tym Pan Piotr, gdy zaledwie miesiąc temu podczas jazdy do pracy, kontrolka oleju na jego desce rozdzielczej zapaliła się na żółto. Wiedział, że to niedobry znak.


Jak wiemy, zazwyczaj zapalenie się kontroli oleju na żółto wiąże się z niskim jego poziomem. Ale nie zawsze, ponieważ może być to tylko efekt końcowy dużo bardziej skomplikowanej usterki.  Pan Piotr pomyślał: „ Przecież niedawno byłem już na diagnozie komputerowej, nic nie wykazała”.

Zmartwił się, ponieważ zdał sobie sprawę, że problem jest bardziej poważny  i że najprawdopodobniej będzie musiał przygotować się na złe wieści. Dodatkowo, ewentualna naprawa może bardzo dużo kosztować. Pan Piotr nie był specjalistą w zakresie usterek samochodowych – nie musiał. Nie chciał jednak, od razu odprowadzać samochodu do warsztatu bez informacji wstępnej o potencjalnej przyczynie problemu, ponieważ bał się, że warsztat może go narazić na dodatkowe koszty widząc, że nie zna się na samochodach.

Pamiętał jednak, że niecały rok temu przy zakupie auta miał aktywowaną gwarancję GetHelep.pl. Zadzwonił na infolinię, by niezwłocznie zgłosić awarię. Pan Piotr bał się, że sam będzie musiał wskazać warsztat na naprawę samochodu, a nie znał żadnego mechanika godnego zaufania. Na szczęście, osoba przyjmująca zgłoszenie uspokoiła Pana Piotra i zapewniła, że ona zajmie się znalezieniem warsztatu dopasowanego do usterki, którą zgłosił.  

Wszystko poszło bezproblemowo. Po 15 minutach Pan Piotr otrzymał smsa z dokładnymi informacjami – adresem, godziną wizyty. Następnego dnia. mechanik po zerknięciu na samochód stwierdził, że prawdopodobnie do wymiany będzie turbina, dlatego że do rur do interkulera dostaje się olej.

Jeszcze tego samego dnia Pan Piotr został powiadomiony telefonicznie, że zgłoszona przez niego awaria znajduje się w pakiecie gwarancji, więc koszty naprawy zostaną w całości pokryte przez GetHelp.pl. Dokładne koszty naprawy wynosiły:

Wymiana turbiny - 850 brutto
Montaż/Demontaż - 800/900 brutto
Włącznie z uszczelkami całkowity koszt - ok. 2000 pln brutto

Jak widać, poszczególne koszty składają się na dużą sumę pieniędzy. Biorąc pod uwagę, że awaria nastąpiła w okresie początku roku szkolnego, dla Pana Piotra taki wydatek byłby ogromnym obciążeniem. Ma on dwójkę dzieci, w związku z tym zakupienie niezbędnych materiałów przydatnych w nauce, jest bardzo kosztowne.

Dzięki zakupowi samochodu z gwarancją GetHelp.pl Pan Piotr zaoszczędził wysoką sumę pieniędzy i uniknął dodatkowych, niepotrzebnych komplikacji związanych z naprawą swojego auta.

Podziel się