Classic, czyli podstawowa ochrona Twojego samochodu.

Planujesz kupić auto używane z Gwarancją GetHelp.pl? A może już kupiłeś swój wymarzony samochód używany i chcesz sprawdzić zakres Gwarancji?

W tym artykule dowiesz się: 

  Jaki jest zakres i limity Gwarancji Classic 
  Którą gwarancję wybrać do Twojego samochodu 
  Co zrobić, jeśli Gwarancja Classic nie jest dla Ciebie wystarczająca 

Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest Gwarancja i dlaczego jest ona potrzebna przy zakupie auta używanego. 
 


 

Gwarancja według obowiązującego w Polsce prawa (art. 577 § 1 i 5771 Kodeksu cywilnego) jest to dobrowolne oświadczenie dotyczące jakości towaru złożone przez przedsiębiorcę, czyli gwaranta”.  

Gwarantem w Polsce może być: sprzedawca, producent lub dystrybutor a GetHelp.pl realizuje gwarancje, której udzielają takie podmioty ”. 
 


 

Gwarancja chroni nas na wypadek awarii auta, która nastąpi po jego zakupie. Gwarancja GetHelp.pl nie odpowiada za wady, niezgodności lub usterki istniejące w momencie zakupu auta. O tym, gdzie kupić auto używane z Gwarancją GetHelp.pl możesz poczytać tutaj.

Którą Gwarancję wybrać? 

Na potrzeby naszych Klientów stworzyliśmy 4 Gwarancje. Każda z nich spełnia inne oczekiwania Klienta i przeznaczona jest do innych samochodów z innym budżetem.   

Gwarancja Classic - jeśli potrzebujesz najtańszej i podstawowej ochrony na wewnętrzne uszkodzenia silnik i manualnej skrzyni biegów to ta Gwarancja jest dla Ciebie. Co to są wewnętrzne uszkodzenia? To jedne z najbardziej kosztowych napraw np. planowanie głowicy, wymiana uszczelki pod głowicą lub wymina łożyska w skrzyni biegów. Potocznie mówiąc to naprawy, które stanowią remont silnika lub manualnej skrzyni biegów. Gwarancja Classic na auta używne obejmuje zakresem 32% wszystkich awarii. Jest to gwarancja dla tańszych samochodów, których cena jest w granicach 10 000 -15 000 pln lub dla Klientów, którym zależy na podstawowej ochronie najważniejszych podzespołów. 

Gwarancja Optimum - doskonała dla silników benzynowych i hybrydowych. To Gwarancja, która zakresem obejmuje podzespoły znajdujące się w każdym samochodzie np. układ paliwowy, hamulcowy, zapłonowy, rozrusznik oraz alternator. Gwarancje Optimum wybierają najczęściej Klienci, którzy kupują auta w przedziale 15 000 – 40 000 pln oraz w wieku 8-12 lat auto. 

Gwarancja Grand – to jest Gwarancja, którą rekomenduje GetHelp.pl! Zakres Gwarancji Grand to Classic + Optimum + dodatkowe podzespoły np. układ doładowania, wtryskowy, oczyszczania spalin. Grand swoim zakresem obejmuje 100 % uszkodzeń mechanicznych.  

Gwarancja Master – przeznaczona jest dla aut do 7 lat i przebiegu 150 000 km. Master sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów, ponieważ poza zakresem awarii mechanicznym obejmuje również awarie charakterystyczne dla nowszych i lepiej wyposażonych samochodów np. układ bezpieczeństwa (ABS, BAS,EBD), układ multimediów i nawigacji (m.in.GPS, Car Audio) oraz układ elektryczny i elektroniczny. 

Pamiętaj! Każdą Gwarancję możesz przedłużyć lub rozszerzyć. Gwarancja ma chronić zarówno Ciebie jak i Twoje auto na wypadek awarii. Zadzwoń na numer 736 300 718 i poznaj ofertę dopasowaną do twoich potrzeb.  

Zakres Gwarancji Classic  

Gwarancja Classic zapewnia również całodobową obsługę na wypadek awarii auta. Pomoc możesz uzyskać jednym kliknięciem w aplikacji mobilnej. W ramach Gwarancji to TY decydujesz gdzie dokonasz diagnozy oraz naprawy auta. Więcej o samym sposobie obsługi zgłoszenia awarii możesz poczytać tutaj.
W ramach gwarancji Classic na okres 365 dni obowiązuje limit 10 000 km liczony od momentu zakupu pojazdu. Kwota dostępna na jednorazową naprawę w wersji podstawowej to 2 000 pln
. Suma gwarancyjna dostępna przez cały okres trwania Gwarancji to 5 000 pln. Limity Gwarancji mogą się różnić w zależności od oferty jaką posiada Sprzedawca auta. Pamiętaj, że masz możliwość rozszerzenia Gwarancji oraz zwiększenia limitu naprawy nawet do 8 000 pln.

Wyłączenia i limity: 

Oczywistym jest to, że każda Gwarancja nie tylko ta na samochody posiada wyłączenia. Wiążą się one zazwyczaj z nieodpowiednim użytkowaniem sprzętu lub celowym jego uszkodzeniem. Oto 5 podstawowych wyłączeń w przypadku których nie będzie możliwe spełnienie warunków obowiązywania danej Gwarancji. 

  • Uszkodzenia powstałe przed zakupem samochodu,  

  • Części będące elementami eksploatacyjnymi (np. rozrząd), 

  • Czynności dodatkowe (np. czyszczenie, strojenie, diagnoza) 

  • Uszkodzenia powstałe na skutek kolizji drogowych lub sił wyższych,  

  • Awarie na skutek niewłaściwej eksploatacji pojazdu (np. jazda bez oleju w silniku),  

 

Podstawowa ochrona Twojego aut jest dla Ciebie nie wystarczająca? Boisz się awarii swojego auta? A może limit jednej naprawy jest za niski? Mamy na to rozwiązanie! 
 

Gwarancje Classic możesz rozszerzyć do Gwarancji Grand, która obejmuje 100% uszkodzeń mechanicznych. Koszt rozszerzenia Gwarancji to kwota od 995 pln.  

Masz również możliwość zwiększenia rocznego limitu kilometrów oraz limitu jednorazowej naprawy nawet do 8 000 pln oraz holowania do 1000 pln.   

 Zobacz również:

 Dopasuj Gwarancję do swoich potrzeb

 Nowy sposób obsługi awarii, czyli Easy Way 

 3 fakty, którymi zaskoczy Cię Gwarancja na samochód używany. 

 
 

Podziel się