3 rzeczy, które należy zrobić po zakupie auta używanego

Planowałeś, kupiłeś i masz już swój wymarzony samochód? To teraz odpowiednio o niego zadbaj. Gwarancja GetHelp.pl oczywiście Ci w tym pomoże, ale w przypadku awarii. Pamiętać należy, że Gwarancja chroni na wypadek awarii, które mogą powstać w przyszłości – a nie wad auta, które istnieją w chwili zakupu, czy zużycie elementów eksploatacyjnych samochodu tj.  klocki czy tarcze hamulcowe oraz bieżący serwis „olejowy”.

Każdy Klient GetHelp.pl w chwili aktywacji Gwarancji otrzymuje wiadomość SMS oraz Email z informacją co należy zrobić po zakupie używanego samochodu, szczegółowe warunki gwarancji oraz proces postępowania. Ponadto postaramy się opisać w artykule podzielonym na 3 części-kroki konieczne  do wykonania po zakupie auta używanego.

3 rzeczy, które należy zrobić po zakupie auta używanego
 

Krok 1. Zarejestrować pojazd

Wszyscy wiemy, że to podstawa, ale dla ludzi, którzy auta kupują raz na kilka lat wiedza na ten temat jest bezcenna. W 1 części artykułu przygotowaliśmy wzory dokumentów np. wniosek o rejestrację pojazdu, opisaliśmy, co należy zrobić krok po kroku i jakie dokumenty są niezbędne do rejestracji. Wszystko po to, żeby ułatwić Klientowi cały proces rejestracji auta. Dokładnie opisujemy rodzaje polis OC z jakich korzystają Sprzedawcy aut używanych i wyjaśniamy Klientom co i kiedy należy zrobić. 

 

Nabywca samochodu z gwarancją może ubezpieczyc swój samochód na GetHelp.pl/OCAC 
i skorzystać z wyjątkowych ofert:
polisy Autocasco za 500 pln oraz otrzymać dodatkowe 20% zniżki na roczną polisę OC!

 

 

Krok 2. Wymienić rozrząd, filtry i płyny

Wiara w niezniszczalność łańcucha i ładnie wyglądający pasek rozrządu to jeden z najbardziej szkodliwych mitów motoryzacyjnych. Zerwanie rozrządu zwykle prowadzi do kompletnego zniszczenia silnika i reklamacji składanych zarówno do GetHelp.pl jak i Sprzedawcy – z tytułu rękojmi. Więcej o awarii silnika piszemy TUTAJ. 

Jeśli nie otrzymałeś dokumentów potwierdzających wymianę rozrządu, to nie ryzykuj tylko udaj się do warsztatu samochodowego na wymianę rozrządu. Dla własnego bezpieczeństwa i żywotności silnika wymień rozrząd po zakupie auta. A więcej o skutkach zerwania, kosztach wymiany i ciekawostkach o rozrządzie w części 2.

Wymiana filtrów i płynów eksploatacyjnych to podstawa po zakupie każdego używanego samochodu. Niestety Klienci często o tym zapominają lub po prostu „oszczędzają” na bieżącym serwisie. Efekty są łatwe do przewidzenia. Fakty są takie, że nikt kto planuje sprzedaż auta nie dokonuje wymiany filtrów i płynów przed sprzedażą. W części 2 opisujemy również o niewielkich kosztach wymiany płynów i filtrów. Dzięki gwarancji Klienci GetHelp.pl mogą kupić filtry, oleje i inne części eksploatacyjne nawet 70% taniej niż u mechanika! Części można zamówić samemu lub poprosić o ich dobór specjalistę, który doradzi najlepszą opcję, a części zostaną dostarczone na wskazany adres w 24 godziny!

Krok 3. Rozszerzyć gwarancję – w ciągu 7 dni od zakupu

Każdy Klient powinien zapoznać się z zakresem aktywowanej przez Sprzedawcę gwarancją. Lepsza gwarancja na samochód to korzyści dla Wszystkich! Szerszy zakres oznacza większą ochronę zarówno Sprzedającego do którego Klient może wrócić z reklamacją oraz Kupującego, który zyska jeszcze większe bezpieczeństwo finansowe.

Oferta rozszerzenia jest elastyczna i dopasowana indywidualnie do potrzeb Klienta. Uważasz, że gwarancja jaką aktywował Ci sprzedawca auta ma za niski limit lub zakres już zbyt wąski? W ciągu 3 dni od zakupu auta masz możliwość podwyższenie pakietu gwarancji, zwiększenie limitów gwarancji, wydłużenie okresu do 24 miesięcy. Więcej o możliwości rozszerzenia piszemy w części 3 oraz tutaj.

Zobacz więcej: 
☞ Gwarancja Grand
☞ Jaką gwarancje wybierają Klienci?
☞ Czy inne Gwarancje to potrafią?

 

Podziel się