Awaria na drodze. Gdzie i jak szukamy pomocy?

Awarie i drobne usterki to codzienność każdej drogi i każdej ulicy na całym świecie. Samochody nawet te klasy Premium nie są bezawaryjne. Nowe są tylko do chwili wyjazdu z salonu sprzedaży. Później z każdym kilometrem zużywają się coraz bardziej, przez co ryzyko awarii z każdym dniem i każdym przejechanym kilometrem rośnie. Dodatkowo ilość nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą spotkać każdego kierowcę podczas podróży jest wręcz nieograniczona a wspomnieć można chociażby o przebitych oponach, stłuczonych szybach czy rozładowanych akumulatorach. Każda taka, nawet drobna usterka może mocno skomplikować życie każdemu kierowcy. Co robią Polacy w takich przypadkach?

  1. „Telefon do przyjaciela”, to najczęstsza odpowiedź Naszych respondentów. Zazwyczaj dzwonimy do męża/partnera lub kolegi.
  2. Szukamy autoholowania. Zazwyczaj przez internet przy pomocy telefonu/smartfona.
  3. Dzwonimy po taxi – to takie stare przyzwyczajenia, niestety taksówkarze nie są zbyt pomocni i próżno dziś szukać na drodze samochodów holowanych przez taksówki.
  4. Dzwonimy po assistance, które jest sprzedawane razem z polisą AC. Problem niestety polega na tym, że w Polsce niecałe 10% kierowców ma jakąkolwiek policę Auto Casco a to do niej zazwyczaj oferowana jest pomoc assistance.

Trzy pierwsze rozwiązania zazwyczaj generują sporą dawkę problemów. Mąż jest w pracy, kolega akurat nie ma samochodu lub nie może prowadzić, holownik trzeba znaleźć a później za niego zapłacić, a taksówkarz nie ma linki do holowania. Poza tym trzeba jeszcze auto gdzieś przetransportować, znaleźć właściwy warsztat, poczekać na diagnozę, zapłacić za naprawę.

Oferta gwarancji GetHelp.pl – to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy cenią swój czas i wygodę. W ramach wszystkich oferowanych przez Nas pakietów ochronnych zapewniamy całodobową pomoc, którą wezwać można przy użyciu bezpłatnej aplikacji iHelp dostępnej na systemy Android i IOS. Aplikacja umożliwia precyzyjne zlokalizowanie położenia samochodu a co za tym idzie umożliwia łatwy i szybki dojazd pomocy drogowej. Nie trzeba więc znać dokładnego miejsca postoju pojazdu, ponieważ aplikacja umożliwia ustalenie dokładnego położenia samochodu.

Prawie połowę usterek udaje się Nam naprawić bezpośrednio na drodze, co umożliwia dalszą podróż. W ramach oferty GetHelp.pl Nasi klienci mają również zapewnione bezpłatne holowanie do warsztatu naprawczego, który ustali przyczynę awarii, zakres niezbędnych prac i dokona naprawy.

Podziel się