STOP kręceniu liczników! Ruszyła akcja „Sprawdzony – Niekręcony”

STOP  kręceniu liczników!
Ruszy
ła akcja „Sprawdzony – Niekręcony

Ładnie nazwane usługi „korekty liczników” potocznie zwane „kręceniem” lub też „cofaniem” liczników to powszechne zjawisko dotyczące używanych samochodów nie tylko w Polsce. Jednak to w Polsce stało się wręcz powszechne. Organizatorzy akcji „Sprawdzony – Niekręcony” szacują, że nawet 70% pojazdów mogło mieć zafałszowany przebieg. Dla nieświadomego nabywcy takiego pojazdu oznaczać to może duże straty finansowe. Oczywistym jest fakt, że przebieg samochodu ma wpływ na jego wartość rynkową oraz stan techniczny. „Raport Awaryjności 2019” przygotowany przez GetHelp.pl potwierdza fakt, że prawdopodobieństwo awarii w pierwszym roku po zakupie używanego samochodu przekracza 60%!

                                                            

Między innymi dlatego tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów cieszą się samochody wyposażone w gwarancję GetHelp.pl w ramach której to gwarant zapewnia holowanie pojazdu do warsztatu, jego naprawę oraz samochód zastępczy.

25 maja 2019 roku w kodeksie karnym pojawił się jednak artykuł 306a, który wprowadza kary  do nawet 5 lat więzienia dla wszystkich, którzy biorą udział w fałszowaniu stanu liczników.

 Art. 306a§ 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.§ 2. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie czynu, o którym mowa w § 1.§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu określonego w § 1 lub 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Czy wprowadzenie kar wyeliminuje „kręcenie” liczników? Na pewno nie od razu. Błędem jednak było by wrzucanie wszystkich sprzedawców używanych samochodów do jednego worka i traktowania ich jak oszustów. Doświadczenia płynące ze współpracy GetHelp.pl z komisami w całej Polsce pokazują, że na rynku działają setki uczciwych firm, które bardzo dokładnie sprawdzają samochody przed zakupem a jednocześnie dbają o interesy Klientów sprzedając samochody z dodatkową gwarancją.

W Kampanii Uczciwych Sprzedawców Aut Używanych uczestniczą działy sprzedaży aut używanych w autoryzowanych salonach sprzedaży samochodów, firmy sprzedające auta używane i komisy samochodowe w całej Polsce. Wszystkie biorące udział w kampanii firmy deklarują w załączniku do umowy z klientem, że sprzedawane przez nich auta używane są sprawdzone.  Sprzedawca udziela na nie dodatkowej „gwarancji przebiegu” dzięki czemu zyskujemy pewność, że sprzedawca jest uczciwy .
 

Trzy podstawowe cele, które Kampania chce zrealizować:

  1. Skłonić Klientów, by zwracali baczną uwagę na stan licznika kupowanego pojazdu używanego i aby domagali się od sprzedawców nie tylko pisemnej gwarancji jakości pojazdu na wypadek wystąpienia awarii, ale również nowego standardu „pisemnej gwarancji przebiegu”.
  2. Spowodować, by „pisemna gwarancja przebiegu” stała się – podobnie jak gwarancja jakości – standardem obsługi prawej klientów u polskich sprzedawców aut używanych i eliminację z rynku nieuczciwych sprzedawców samochodów używanych, których działalność szkodzi całej branży motoryzacyjnej.
  3. Spowodować, by organy ścigania traktowały przestępstwo „fałszowania liczników” bardzo poważnie i wykorzystywało wszystkie nowe instrumenty prawne do skutecznego karania oszustów.
     

GetHelp.pl starannie dobiera swoich Partnerów Biznesowych, jakimi są Sprzedawcy Aut Używanych. Dbamy o to, aby Nasi kontrahenci sprzedawali auta sprawdzone, nie tylko pod względem technicznym, ale również formalnym. Daje nam to wiarę i przekonanie, że auta sprzedawane z Gwarancją GetHelp.pl to zarówno ochrona auta używanego po wystąpieniu awarii, ale również zwiększone bezpieczeństwo transakcji dla Kupujących. Gdy tylko usłyszeliśmy o pojawieniu się projektu bez wahania objęliśmy patronat Kampanii, dając tym samym dodatkowe poczucie spokoju przy zakupie aut z Gwarancją GetHelp.pl. 


Chcesz kupić pewne auto? Z gwarancją przebiegu? Więcej o całej akcji na: www.niekrecony.pl

 

Przeczytaj więcej:
☞ Zacznijmy od początku... Czym jest gwarancja?
☞ 3 rzeczy, które należy zrobić po zakupie używanego samochodu 
☞ Ile dodatkowo może kosztować samochód bez gwarancji GetHelp.pl?
 

Podziel się