TOP 10 najbardziej awaryjnych marek samochodów w Polsce

Część 5
 
TOP 10 najbardziej awaryjnych marek samochodów w Polsce

Na drugim końcu skali mamy ranking TOP 10 najbardziej awaryjnych marek w Polsce w którym znalazły się samochody, których awaryjność jest ponad przeciętnie wysoka. W tym gronie dominują samochody niemieckie, japońskie oraz francuskie.

Niechlubne pierwsze miejsce zajmuje Opel, w przypadku którego mówimy o ilości zgłoszeń awarii sięgających ponad 65%. Niewiele lepiej jest z japońską Mazdą, oraz kultowym w Polsce Volkswagenem. W ich przypadkach współczynnik awaryjności przekracza 60%. Kolejne pozycje zajmują Chevrolet, Audi, Ford, Nissan oraz Renault a całą listę zamyka Subaru.


W środkowej części stawki obok BMW czy Volvo znalazły się między innymi niedoceniane w Polsce Fiaty, Alfy Romeo oraz Peugeoty i Kia.

Ranking nie uwzględnia marek wyłączonych ze standardowej oferty Gwarancji GetHelp.pl pojazdów marek takich jak m.in. Lamborgini, Maseratti, Chrysler, Dodge, Hummer, Infinity, Jaguar, Jeep, Land Rover, Lexus, Porsche, Range Rover. Polski rynek aut używanych wymagający niskiej ceny skazany jest na wprowadzanie do obiegu aut luksusowych, ale kupowanych w Zachodniej Europie czy USA po okazyjnych cenach. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na jakość tych pojazdów a co za tym idzie ich awaryjność. W GetHelp.pl na większość z nich gwarancje mogą wykupić tylko najbardziej zaufane firmy, które mogą spełnić wysokie wymagania dotyczące tego typu pojazdów. Dla pozostałych „komisów” oferta ta jest niedostępna właśnie ze względu na bardzo wysoki odsetek awarii a co musiało by zaowocować bardzo wysoką cenę takich gwarancji. Tym bardziej, że auta te stanowią niewiele ponad 4% wszystkich aut na rynku wtórnym.

Podziel się