Uwaga! To się psuje: silnik

Wiadomo, co jest najdroższe w każdym samochodzie – nadwozie i silnik. Kiedy jednostka napędowa zaczyna szwankować, wielu kierowców nie wie, jak postąpić – wymienić, zrobić generalny remont czy naprawić usterkę. Mając aktywowaną gwarancję GetHelp.pl na swój samochód, nie jesteś sam, wystarczy, że zgłosisz nam awarię silnika, a od razu zajmiemy się Twoim samochodem. Oszczędzimy Ci dylematów i stresu, bo na naprawie aut znamy się najlepiej! Naprawiony samochód zwrócimy po kilku dniach, byś mógł dalej cieszyć się z bezpiecznej jazdy.

Czym się objawiają defekty pracy silnika? To przede wszystkim hałasowanie, pobieranie dużej ilości oleju i paliwa. Jeśli w porę się nie zareaguje, może dojść do zatarcia i unieruchomienia pojazdu na stałe. Dlatego trzeba dbać o silnik, odpowiednio go eksploatować, nie przeciążać podczas chłodniejszych dni i pamiętać o wymianie oleju.

Warto też zwrócić uwagę na kolor spalin wydobywający się samochodu. Jeżeli zauważysz, że z rury wydechowej wylatuje niebieski dym, oznacza to, że silnik spala przedostający się do komór olej. Powodować to może wiele defektów np. uszkodzone pierścienie tłokowe, gładzie cylindrów, uszczelka pod głowicą, problem z turbosprężarką czy eksploatacja uszczelniaczy zaworów. Zauważyłeś, że auto dymi na czarno? Jeżeli posiadasz disla, to nic niezwykłego przy odpalaniu auta lub jeżeli obciążasz silnik. Jednak, jeżeli zauważysz czarne spaliny podczas łagodnej jazdy, powinno Cię to zaniepokoić. Najprawdopodobniej wystąpiła awaria układu wtryskowego lub nieszczelne są rury prowadzące do przewodu intercoolera. Taki kolor tez może objawiać awarię turbiny.

Innymi objawami awarii silnika są:

- zapalenie się kontrolki „check engine”

- plamy oleju pod autem

- ślady oleju na filtrze paliwa

- falowanie obrotów na biegu jałowym

- szlam pod korkiem wlewu oleju

- bulgotanie płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym

- przerywana praca jednostki napędowej

Jeżeli, którykolwiek z tych objawów pojawił się w aucie nie bagatelizuj go, zgłoś awarię do GetHelp.pl a my zajmiemy się już resztą. smiley

Silnik, to serce samochodu dlatego ważne jest by udać się do zaufanego warsztatu, który fachowo zajmie się i naprawi auto. Mając gwarancję GetHelp.pl skierujemy Twój samochód do najlepszych w Polsce mechaników, którzy profesjonalnie zajmą się Twoim samochodem.

Naprawiać czy  kupić nowy?

Przy awarii silnika zawsze zastanawiamy się co lepsze. Według opinii GetHelp.pl wszystko zależy od marki samochodu oraz awarii, która powstała. Dlatego ważna jest prawidłowa diagnoza usterki. Silnik można zarówno kupić nowy, jak i przełożyć do samochodu - można naprawiać ten, który mamy. Oczywiście warto zrobić bilans kosztów oraz dopasować naprawę do powstałej usterki. Którąkolwiek opcje wybierzemy, trzeba udać się do fachowca, który nam doradzi i wybierze najlepszą formę naprawy samochodu. Istotne jest, by praca wykonywana była w czystości oraz z ogromną precyzją. Ważna jest np. kolejność dokręcania poszczególnych elementów. Do oszlifowanych cylindrów należy dobrać odpowiednie pierścienie, a do wału - panewki, pamiętając o tym, że średnica elementów szlifowanych się zmienia. Jeśli silnik zostanie wyremontowany na najwyższym poziomie, wtedy można długo cieszyć się jego żywotnością, ponieważ będzie jak nowy. Zwrócić należy również uwagę na wysokiej jakości części. Nie warto kupować słabych i tanich zamienników, jeśli chodzi o silnik.

Różne opcje remontu silnika:

Mała i średnia – na pierwszy ogień idzie głowica i pierścienie tłokowe. Ważne jest, aby zużycie cylindrów nie przekroczyło granicznej wartości. Wtedy po liftingu ww. komponentów przywrócona zostaje kompresja, natomiast zniwelowany zostaje problem zużywania oleju przez jednostkę napędową.

Remont kapitalny – można się na niego zdecydować, kiedy wał korbowy i cylindry są znacznie zużyte. Wtedy mechanik wymieni tłoki, oszlifuje wał „na podwymiar” i ewentualnie zrobi tulejowanie cylindrów. Frezowane są też gniazda zaworowe lub szlifowane same zawory. Natomiast mając diesla, trzeba wielokrotnie dorzucić parę groszy, ponieważ naprawy silnika wysokoprężnego są niestety kosztowniejsze. Wystarczy, że dojdzie do uszkodzenia wtryskiwaczy czy turbosprężarki.

Opinie GetHelp potwierdzają, że awarie silnika pojawiają się bardzo często,  nie należy bagatelizować żadnych objawów, gdyż remont może sięgać nawet do  kilkunastu tysięcy złotych! Dlatego warto kupić samochód z gwarancją GetHelp.pl Gwarancje Na Auta Używane, dzięki której naprawimy Ci samochód. Zastanawiasz się nad kupnem auta? Udaj się do zaufanych Sprzedawców i pytaj o gwarancję GetHelp.pl zwłaszcza o pakiet Standard i Premium. smiley

Przeczytaj koniecznie: 

 Uwaga! To się psuje: turbosprężarka

 Uwaga! To się psuje: amortyzatory

 Uwaga! To się psuje: rozrząd na łańcuszek, czy na pewno jest wieczny?

Podziel się