5 rzeczy, które należy zrobić po zakupie auta używanego

W związku ze wzrastającą sprzedażą aut używanych postanowiliśmy przypomnieć naszym Klientom „5 rzeczy, które należy zrobić po zakupie auta”.

Planowałeś, kupiłeś i masz już swój wymarzony samochód? To teraz odpowiednio o niego zadbaj. Gwarancja GetHelp.pl oczywiście Ci w tym pomoże, ale w przypadku awarii. Pamiętać należy, że  Gwarancja chroni na wypadek awarii, które mogą powstać w przyszłości – a nie wad auta, które istnieją w chwili zakupu czy zużycie elementów eksploatacyjnych samochodu tj.  klocki czy tarcze hamulcowe oraz bieżący serwis „olejowy”.

Każdy Klient GetHelp.pl w chwili aktywacji Gwarancji otrzymuje wiadomość sms oraz email z informacją co należy zrobić po zakupie używanego samochodu, szczegółowe warunki gwarancji oraz proces postępowania. Ponadto postaramy się opisać w artykule podzielonym na 5 części - kroki konieczne  do wykonania po zakupie auta używanego.

 

5 rzeczy, które należy zrobić po zakupie auta używanego

Krok 1. Rozszerzyć gwarancję – w ciągu 7 dni od zakupu
Każdy Klient powinien zapoznać się z zakresem aktywowanej przez sprzedawcę gwarancją. Lepsza gwarancja na samochód to korzyści dla Wszystkich! Szerszy zakres oznacza większą ochronę zarówno Sprzedającego do którego Klient może wrócić z reklamacją oraz Kupującego, który zyska jeszcze większe bezpieczeństwo finansowe.

Oferta rozszerzenia jest elastyczna i dopasowana indywidualnie do potrzeb Klienta. Uważasz, że gwarancja jaką aktywował Ci sprzedawca auta ma za niski limit lub zakres już zbyt wąski? W ciągu 7 dni od zakupu auta masz możliwość podwyższenie pakietu gwarancji, zwiększenie limitów gwarancji, wydłużenie okresu do 24 miesięcy oraz opcje dodatkowe między innymi. napęd 4x4, czy naprawy w sieci ASO. Więcej o możliwości rozszerzenia opiszemy w krótce w części 1.

Krok 2. Wymienić rozrząd

Wiara w niezniszczalność łańcucha i ładnie wyglądający pasek rozrządu to jeden z najbardziej szkodliwych mitów motoryzacyjnych. Zerwanie rozrządu zwykle prowadzi do kompletnego zniszczenia silnika i reklamacji składanych zarówno do GetHelp.pl jak i sprzedawcy – z tytułu rękojmi.

Jeśli nie otrzymałeś dokumentów potwierdzających wymianę rozrządu to nie ryzykuj tylko udaj się do warsztatu samochodowego na wymianę rozrządu. Dla własnego bezpieczeństwa i żywotności silnika wymień rozrząd po zakupie auta. A więcej o skutkach zerwania, kosztach wymiany i ciekawostkach o rozrządzie w części 2.

Krok 3. Wymienić filtry i płyny

Wymiana filtrów i płynów eksploatacyjnych to podstawa po zakupie każdego używanego samochodu. Niestety Klienci często o tym zapominają lub po prostu „oszczędzają” na bieżącym serwisie. Efekty są łatwe do przewidzenia. Fakty są takie, że nikt kto planuje sprzedaż auta nie dokonuje wymiany filtrów i płynów przed sprzedażą. W części 3 opiszemy o niewielkich kosztach wymiany płynów i filtrów oraz dodamy gotowy link do zamówienia części. Dzięki gwarancji Klienci GetHelp.pl mogą kupić filtry, oleje i inne części eksploatacyjne nawet 70% taniej niż u mechanika! Części można zamówić samemu lub poprosić o ich dobór specjalistę, który doradzi najlepszą opcję a części zostaną dostarczone na wskazany adres w 24 godziny!

Krok 4. Zarejestrować pojazd

Wszyscy wiemy, że to podstawa, ale dla ludzi którzy auta kupują raz na kilka lat wiedza na ten temat jest bezcenna. W 4 części artykułu przygotowaliśmy wzory dokumentów np. wniosek o rejestrację pojazdu, opisaliśmy co należy zrobić krok po kroku i jakie dokumenty są niezbędne do rejestracji. Wszystko po to, żeby ułatwić Klientowi cały proces rejestracji auta.

Krok 5. Ubezpieczyć samochód

W części V dokładnie opisujemy rodzaje polis OC z jakich korzystają Sprzedawcy aut używanych i wyjaśniamy Klientom co i kiedy należy zrobić. Przypominamy o tym, że polisy 30 dniowe automatycznie wygasają a te zawarte na okres 90 dni można przepisać numer rejestracyjny na nowy, dzięki czemu nie trzeba płacić za ubezpieczenie nowo kupionego samochodu nawet przez 3 miesiące!

Dodatkowo Nabywca samochodu z gwarancją może ubezpieczyć swój samochód na GetHelp.pl/OCACi skorzystać z wyjątkowych ofert: polisy Autocasco za 500 plnoraz otrzymać dodatkowe 20% zniżkina roczną polisę OC!

 

5 części artykułu poświęconych 5 krokom, które należy zrobić po zakupie auta pozwolą cieszyć Ci się bezproblemową eksploatacją.

Podziel się